Rozgrywki w ligach szczypiornistów wkraczają w decydującą fazę

Co będzie działo się w najbliższy weekend w rozgrywkach piłki ręcznej?
Po tygodniu przerwy do gry wraca lider grupy B I ligi - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Podopieczni Rafała Przybylskiego tym razem podejmą absolutnego outsidera - ekipę MOSiR-u Bochnia, która z poprzednich 21 meczy przegrała aż 20. W pierwszym meczu między tymi drużynami było 42:27 dla Piotrkowianina. Trudno zatem spodziewać się większych emocji w hali Relax.

Sporo dziać się za to będzie w grupie 3 II ligi. W naszym regionie dwa spotkania zapowiadają się arcyciekawie. Do bratobójczego pojedynku dojdzie na dnie ligowej tabeli - Włókniarz Konstantynów podejmie we własnej hali Pabiks Pabianice. Obecny sezon jest w wykonaniu obu ekip fatalny, ale jako, że z ligi spada tylko jeden zespół to zarówno Pabiks jak i Włókniarz wciąż nie straciły szans na utrzymanie ligowego bytu. W sobotnie późne popołudnie dojdzie zatem do spotkania, które najprawdopodobniej wyłoni spadkowicza z mazowieckiej drugiej ligi. - Dla mnie to jest chyba najważniejsze spotkanie w ostatnich 15-stu latach. Takich emocji nie odczuwałem nawet gdy graliśmy baraże o awans do I ligi - zapowiada trener gospodarzy Paweł Kraska. Początek meczu w konstantynowskiej hali CSiR o godzinie 17:30.

Bardzo ciekawie zapowiada się również spotkanie na szczycie. Politechnika Anilana Łódź podejmie wicelidera - Mazur Sierpc. Forma gospodarzy ostatnio nie jest stabilna. Po przegranej w Ostrołęce łodzianie zagrali jeden z najlepszych meczów w sezonie, w którym pokonali MKS Wieluń, aby parę dni później znów zagrać przeciętnie (przegrana z AZS AWF Biała Podlaska). Jeżeli Anilana marzy o zajęciu lokaty gwarantującej udział w barażach musi w sobotę pokonać sierpczan.

Przed trudnym zadaniem stanie w tej kolejce ChKS, który podejmie wciąż walczący o awans do I ligi AZS UW Warszawa. Każdy punkt wywalczony przez podopiecznych Tomasza Walickiego byłby sporą niespodzianką.

Na właściwe tory spróbuje wrócić MKS Wieluń, który jedzie do Warszawy na mecz z AZS AWF. Po trzech z rzędu porażkach podopieczni Tomasza Derbisa walczą w tym sezonie już tylko o udział w barażach. Na papierze goście są dużo mocniejszą ekipą, powinni zatem przełamać serię porażek.

I liga, grupa B

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski -MOSiR Bochnia

Sobota 16.04.2016, g.18:00

II liga grupa mazowiecka

Politechnika Anilana Łódź - MKS Mazur Sierpc

Sobota 16.04.2016, g.17:30

KKS Włókniarz Konstantynów - SPR Pabiks Pabianice

Sobota 16.04.2016, g.17:30

AZS AWF Warszawa - MKS Wieluń

Sobota 16.04.2016, g.17:00

ChKS Łódź - AZS UW Warszawa Sobota 02.04.2016, g.18:00