Zbigniew Bródka ma nowego trenera. Wiesław Kmiecik odchodzi

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi, ma nowego trenera. Wiesława Kmiecika zastąpił Witold Mazur
Po igrzyskach w Soczi Bródka nie notował najlepszych wyników, co sam zresztą zauważył. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego postanowił zareagować i dokonał zmiany na stanowisku trenera męskiej kadry. Z reprezentantami nie będzie już pracował Wiesław Kmiecik, który wspólnie z Bródką i innymi kadrowiczami święcił zdobycie złotego i brązowego medalu igrzysk olimpijskich. - Z trenerem Kmiecikiem na razie rozmawiałem tylko telefonicznie - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Bródka. - Mam nadzieję, że nasze relacje pozostaną dobre, zapowiedział, że postara mi się pomagać w razie potrzeby. Będę bardzo dobrze wspominał naszą współpracę ze względu na wcześniejszy okres, gdy zdobyłem mistrzostwo olimpijskie i brązowy medal w drużynie - podsumowuje łyżwiarz.

Nowym trenerem kadry został 43-letni Witold Mazur. W sezonie 2012/2013 prowadził kobiecą reprezentację, a ostatnio kadrę młodzieżowo-juniorską. Co ciekawe, pod swoją opieką będzie miał tylko Bródkę. Jan Szymański będzie trenował w Norwegii, a Konrad Niedźwiecki w Holandii. Kmiecik ma zaś pracować jedynie z młodzieżą.