Sport.pl

Rugbiści Budowlanych zaczynają walkę o medale

Pod koniec czerwca poznamy mistrza Polski w rugby, ale podopieczni trenera Budowlanych Przemysława Szyburskiego już w sobotę rozpoczynają decydującą batalię o medale
Dla rugbistów Master Pharm Budowlanych Łódź wiosna to pasmo sukcesów. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego wygrali wszystkie spotkania i do fazy play-off przystąpią z trzeciego miejsca. W decydującej fazie rywalami łodzian są Lechia Gdańsk, Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Drużyny będą walczyć systemem mecz i rewanż. Dwa czołowe zespoły zagrają w wielkim finale, a trzeci i czwarty powalczą o brąz. Do Lechii i Arki łodzianie tracą odpowiednio sześć i cztery punkty. W sobotę będzie pierwsza okazja, aby zniwelować straty, bo Master Pharm Budowlanych czeka wyjazdowy mecz z Arką.

Trudno wskazać faworyta. Wiosną Arka nie spisywała się najlepiej, ale na ostatni mecz rundy zasadniczej ze Skrą Warszawa ponownie zmobilizowała bardzo silny skład. Aktualny mistrz Polski bez problemu wygrał 53:7. W sobotę atutem Arki będzie własne boisko i statystyka. Spotkanie rozegrane zostanie na sztucznej murawie, ale jak przyznaje trener Szyburski jego drużyna nie wygrała z Arką od kilku już spotkań. - Ponadto rok temu ulegliśmy w finale, dlatego najwyższy teraz czas, aby przerwać złą passę - zapowiada łódzki szkoleniowiec.

Łodzianie na mecz z Arką pojadą w tym samym składzie, w którym w ostatniej kolejce rozbili u siebie Orkana Sochaczew (88:3). - Istnieje szansa, aby w meczowej kadrze także znaleźli się Piotr Karpiński I i Cyprian Majcher - zapowiada Szyburski. Spotkanie w Gdyni rozpocznie się o godz. 17.30. W drugim meczu grupy mistrzowskiej Lechia Gdańsk będzie podejmować Ogniwo Sopot.

Więcej o: