Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani 0:35. Łodzianie rozbili mistrza Polski

Rugbiści Master Pharm Budowlani Łódź wygrali piąty mecz z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe aktualnego mistrza Polski
Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego już dawno nie wygrali z Arką, ale na Wybrzeże pojechali w dobrych nastrojach. Cztery wiosennej zwycięstwa dawały bowiem sporą dawkę optymizmu przed pierwszym meczem inauguracyjnym grupy mistrzowskiej. - Nie pozostaje nic innego, jak tylko przerwać naszą fatalna passę - deklarował łódzki trener.

Łodzianie do przerwy zdobyli dwa przyłożenia, a po zmianie stron łodzianie kolejne trzy. Poza tym Patryk Reksulak nie pomylił się przy żadnym podwyższeniu. Co ciekawe, żaden punkt nie został zdobyty po karnym. Łódzki młyn zdominował walkę w strefie obronnej gospodarzy. - Zagraliśmy bardzo dobrze, znakomicie spisywali się w defensywie - przyznaje łódzki szkoleniowiec.

Master Pharm Budowlani zdobyli więc pięć punktów i awansowali na drugie miejsce w tabeli, spychając Arkę na trzecie.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej Lechia Gdańsk pokonała Ogniwo Sopot 52:5 (17:0).

W rozgrywkach nastąpi teraz dwutygodniowa przerwa na mecz reprezentacji Polski z Holandią w Pucharze Narodów Europy. W kadrze są m.in. Michał Mirosz, Krystian Pogorzelski, Reksulak, a na liście rezerwowych Marek Grabowski i Piotr Karpiński II.

W następnej kolejce - 7 i 8 maja - zagrają: Ogniwo z Master Pharm Budowlanymi, a Lechia zmierzy się z Arką.

Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 0:35 (0:14)

Punkty: Patryk Reksulak 15, Witalij Kramarenko 5, Piotr Karpiński II 5, Eduard Wertylewskij 5, Mateusz Matyjak 5

1.Lechia1535655:207
2.Budowlani1529431:245
3.Arka1528647:219
4.Ogniwo1522346:362
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu