Półfinały okręgowego Pucharu Polski. Gra o prestiż i pieniądze

Zaczyna się decydująca faza okręgowego Pucharu Polski. Drużyny mają o co walczyć, bo dla zwycięzcy przygotowana jest spora nagroda finansowa.
Pieniądze leżą na boisku, a piłkarze z niższych lig mogą je zdobyć w okręgowym Pucharze Polski. Zwycięzca nie tylko uzyska prawo gry w rozgrywkach centralnych, ale jego konto zasili nagroda w wysokości 30 tys. zł.

Na środę zaplanowano cztery ćwierćfinałowe spotkania, ale rozegrane zostaną tylko trzy. Wszystko dlatego, że Pelikan Łowicz oddał walkowerem mecz z Wartą Sieradz. - Mamy kontuzjowanych aż 13 piłkarzy - tłumaczy Mariusz Łaski, przedstawiciel klubu z Łowicza. - Przed niedawnym spotkaniem ligowym z Oskarem Przysucha część zawodników więcej czasu spędziła w gabinetach lekarskich niż na treningu. Dla nas celem najważniejszym jest liga i utrzymanie w niej.

Rezygnacja z gry klub z Łowicza będzie kosztować 900 zł.

W 1/4 finału okręgowego zagrają finaliści grup regionalnych: ŁKS i Sokół Aleksandrów z łódzkiej, Lechia Tomaszów i GKS II Bełchatów z piotrkowskiej, Warta Działoszyn i Warta Sieradz z sieradzkiej oraz Pelikan i Unia Skierniewice ze skierniewickiej. Losowanie ŁKS skojarzyło z Wartą Działoszyn, rezerwy GKS z Sokołem, liderem III ligi, i Unię z Lechią. Wszystkie mecze rozegrane zostaną o godz. 17. W półfinale zwycięzca meczu ŁKS - Warta zagra z lepszym ze spotkania Unia - Lechia, a Warta Sieradz już czeka na zwycięzcę meczu GKS II - Sokół.

Wracając do ŁKS, przed meczem z Wartą można usłyszeć, że mimo kontuzji dwóch zawodników nie ma mowy o odpuszczeniu spotkania pucharowego. - Wprawdzie Barzyc przebywa w szpitalu, a Woźniak jest mocno poobijany, ale mamy szeroką kadrę - tłumaczy Wiesław Pokrywa, wiceprezes klubu. Wydaje się, że co najmniej w połowie jedenastki uzupełnią piłkarze, którzy ostatnio mniej grali. Należy się spodziewać, że do kadry meczowej wrócą Damian Pawlak, Marcin Kacela, Aleksander Ślęczka i utalentowany junior Damian Nowacki. Ten ostatni do tej pory zaliczył zaledwie minutę w meczu z Energią Kozienice, ale jesienią strzelił gola w meczu pucharowym z Górnikiem Łęczyca.

- To będzie doskonała okazja, aby poszukać alternatywy dla kontuzjowanych graczy - uważa Pokrywa. W meczu z Wartą być może zostanie choćby sprawdzony Dawid Sarafiński, który wiosną jeszcze nie zagrał w lidze.

Dotychczas ŁKS wyeliminował Górnika Łęczyca (2:0), KS Kutno (3:1) i Zawiszę Rzgów (6:0), a Warta - LUKS Bałucz (3:1), LZS Brąszewice (4:2) i Orkana Buczek (5:0).