Polfarmex Kutno odpadł z play-off. Ale po walce

Mimo że koszykarze Polfarmeksu Kutno odpadli z rywalizacji o medale mistrzostw Polski, to pozostawili po sobie dobre wrażenie
Podopieczni Jarosława Krysiewicza jako siódmy zespół po rundzie zasadniczej trafił na drugą Rosę Radom. To wymagający rywal, który chce walczyć o najwyższe trofea. To Rosa była faworytem tego ćwierćfinału, ale kutnianie już w pierwszej rundzie pokazali, że są waleczną drużyną.

I rzeczywiście, Polfarmex w pierwszych dwóch meczach w Radomiu zaprezentował się dobrze, ale nie wystarczyło to na pokonanie gospodarzy. W środę rywalizacja przeniosła się do Kutna. Na dwie minuty przed końcem meczu był remis 61:61 i była duża szansa, że Polfarmex przedłuży szanse na awans do półfinału. Mimo wielkiej walki i pościgu w czwartej kwarcie, to Rosa zwyciężyła 73:68 i wyeliminowała kutnian z gry. Warto jednak mieć na uwadze, że Polfarmex w tym sezonie osiągnął i tak historyczny sukces, bo za taki uważa się sam awans do play-off.

Polfarmex Kutno - Rosa Radom 68:73

Kwarty: 15:17, 15:12, 13:25, 25:19

Polfarmex: Parker 18, Jarecki 15, Fraser 11, Bartosz 11, Wołoszyn 7, Grochowski 2, Faber 2, Zyskowski 2, Gabiński 0, Malczyk 0.

Rosa: Sokołowski 18, Harris 15, Thomas 13, Zajcew 9, Witka 8, Szymkiewicz 5, Jeszke 3, Adams 2, Bonarek 0