Orzeł Łódź - Polonia Bydgoszcz. Czwarta wygrana Orła?

Kibiców Orła czekają emocje, bo do Łodzi przyjedzie Polonia Bydgoszcz, siedmiokrotny mistrz Polski.
Działaczom Orła udało się w tym sezonie zbudować silny zespół. Jego liderami są Duńczyk Hans Andersen i Robert Miśkowiak, który w meczu z KSM Krosno zdobył 12 punktów. Zaskoczeniem w ostatnim spotkaniu była też postawa juniora Oskara Bobera.

Do niedzielnego meczu na własnym torze z Polonią Bydgoszcz łodzianie przystąpią jako zdecydowany faworyt spotkania z siedmiokrotnym mistrzem kraju. Klub, którego właścicielem jest Władysław Gollob, ojciec znanych żużlowców Jacka i Tomasza, ostatni tytuł zdobył w 2002 roku, ale w dorobku ma 25 medali mistrzostw Polski. Do tej pory Polonia wygrała w lidze tylko z Wandą Kraków (49:41).

Orzeł z kolei wygrał trzy ostatnie mecze: z Polonią Piła, Wybrzeżem Gdańsk oraz KSM Krosno, i po sześciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Łodzianie do drugiej pozycji, którą zajmuje pilska Polonia, tracą dwa punkty, ale mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielnym meczu w Orle zadebiutuje Australijczyk Rohan Tungate, który ostatnio dobrze sobie radzi w angielskiej Elite League.

Orzeł - Polonia Bydgoszcz, niedziela, godz. 16.30