Sport.pl

Master Pharm Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk. Sprawdzian przed finałem

Na stadionie przy al. Unii dojdzie do pojedynku na szczycie ekstraklasy rugby. Wicelider, Master Pharm Budowlani Łódź w niedzielę zagra z liderem Lechią Gdańsk.
Po wysokim zwycięstwie w Sopocie z Ogniwem (39:0) w zespole trenera Przemysława Szyburskiego atmosfera jest wyśmienita. Po 16. kolejkach łodzianie zajmują drugie miejsce w tabeli, mają sześć punktów mniej od Lechii, ale tyle samo więcej od Arki Gdynia, która jest na trzeciej pozycji.

W pierwszej rundzie Lechia wygrała w Łodzi 30:20, ale w rewanżu łodzianie zwyciężyli 22:16. Oba zespoły uważane są za głównych kandydatów do złotego medalu, ale na wynik niedzielnego pojedynku z zainteresowaniem oczekuje Arka, trzeci pretendent do złota.

W fazie mistrzowskiej oba zespoły solidarnie wygrywają. Łodzianie pokonali Arkę i Ogniwo, ale Lechia - Ogniwo i Arkę. Łodzianie w obu spotkaniach zagrali na zero z tylu, a w sześciu wiosennych meczach rywale tylko raz położyli piłkę w ich polu punktowym. - Było to w wiosennym meczu z Lechią, ale w niedzielę nie dojdzie do takiej sytuacji - zapewnia Krzysztof Serafin, prezes Budowlanych. Optymizm działacz studzi nieco wynik ostatniego meczu...Lechii z Arka (49:7), w którym mistrz Polski z Gdyni punkty zdobył dopiero w ostatnich minutach meczu.

Trener Szyburski oglądał spotkanie Lechii z Arka. - To drużyna dobrze poukładana, konsekwentnie grająca taktycznie, dlatego nie możemy sobie pozwolić nawet na chwilę dekoncentracji - tłumaczy szkoleniowiec. - Mamy wielu dobrych zawodników. Jednemu przytrafić może się słabszy dzień. Nadrabiają to pozostali i na tym polega siła naszej drużyny.

Zwycięstwo łodzian stawiałoby ich w bardzo korzystnej sytuacji. Wygrana pozwoliłaby na zmniejszenie start do Lechii, a przy ewentualnej przegranej Arki z Ogniwem byłaby szansa na wywalczenie bezpiecznej przewagi przed rundą rewanżową.

Master Pharm Budowlani - Lechia Gdańsk, niedziela, 16

Więcej o: