Sport.pl

Master Pharm Budowalani Łódź w finale ekstraligi

Nie będzie sobotniego meczu Master Pharm Budowlani - Arka Gdynia, a łodzianie otrzymają punkty walkowerem.
Mecz wicemistrza Polski ze złotym medalistą ubiegłego sezonu miał odbyć się w sobotę na stadionie przy al. Unii. Pod koniec kwietnia działacze Arki zaproponowali przełożenie spotkania na inny termin, bo mieli w planie wyjazd na turniej w Irlandii, na który zostali zaproszeni m.in. przez Ambasadę RP w Dublinie.

Szefowie Budowlanych próbowali znaleźć wolny termin, ale miejska spółka MAKiS, która zarządza obiektem przy al. Unii nie była w stanie zaproponować dla obu drużyn dogodnego wolnego terminu. Działacze Arki w czwartek poinformowali, że nie przyjadą jednak na sobotnie spotkanie, bo w tym czasie zagrają w Irlandii z drużyną Leinster w ramach festiwalu PolskaEire.

Co to oznacza? Jeżeli Komisja Gier i Dyscypliny ukarze Arkę walkowerem to łodzianie otrzymają pięć punktów, a Arka z kolei dostanie punkt ujemny, a wynik spotkania zaliczony zostanie jako walkower 25:0, dla Master Pharm. W konsekwencji łodzianie zapewnią sobie udział w wielkim finale ekstraligi.

Nadal o miejsce w finale za to walczą rugbiści Lechii Gdańsk, którzy potrzebują już tylko sobotniej wygranej z Ogniwem Sopot, aby walczyć o zloty medal mistrzostw Polski.

Więcej o: