ME w pływaniu. Urbańczyk i Wypych w półfinałach, Ola z minimum na Rio de Janeiro!

Sobota podczas mistzrostw Europy w pływaniu jest bardzo ważna dla łódzkich zawodników. Na razie Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Filip Wypych z AZS UŁ PŁ wywalczyli przepustki do półfinałów wyścigów na 50 m stylem dowolnym. Co ważniejsze, Urbańczyk zapewniła sobie start w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro!
Łodzianie walczą przede wszystkim o awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Aby uzyskać bilet do Brazylii, Urbańczyk musi złamać wynik 25,28 s, a Wypych 22,27 s. Najlepsza polska pływaczka bez problemów awansowała do półfinału z drugim rezultatem - 25,10 s. Co ciekawe, taki wynik pozwoli jej na wyjazd do Rio de Janeiro!

W sobotę w wyścigu kwalifikacyjnym na 50 m stylem dowolnym popłynął także Filip Wypych, klubowy kolega Urbańczyk. Zawodnik uzyskał czas 22,42 s, czyli wyrównał swój rekord życiowy. Co ciekawe, taki rezultat dał mu awans do półfinału, który odbędzie się w sesji popołudniowej. Do minimum na igrzyska zabrakło mu jednak 0,15 s. Półfinał zaplanowano na godz. 17.50 czasu polskiego.