Będzie szósta wygrana z rzędu żużlowców Orła Łódź?

W niedzielę żużlowcy Orla Łódź będą chcieli przedłużyć do sześciu serię kolejnych zwycięstw
Podopiecznych trenera Orła Lecha Kędziory w niedzielę o godz. 13.45 czeka mecz wyjazdowym z Wandą Kraków. Przed sezonem działacze niedzielnego rywala zapowiadali, że celem drużyny będzie jak najwyższe miejsce w tabeli. Tymczasem po sześciu kolejkach Wanda zajmuje siódme miejsce, mając na koncie dwie wygrane. Z kolei Orzeł w sześciu meczach zdobył dziesięć punktów i jest wiceliderem tabeli. Przed sezonem Witold Skrzydlewskiego, prezes Orla wprawdzie twierdził, że jego zespołu w tym roku nie interesuje finał ligi, ale wygląda na to, że podopieczni trenera Kędziory razem z Łotyszami z Lokomotiv Daugavpils to najpoważniejsi kandydaci do awansu.

W meczu z Wandą w Orle pojedzie Fin Timo Lahti. który ostatnio dobrze punktował w lidze szwedzkiej oraz w turniejach indywidualnych. Ponadto w kadrze meczowej znaleźli się: Hans Andersen, Jakub Jamróg, Tomasz Gapiński, Robert Miśkowiak i Oskar Bober. Nadal poza kadra jest Rory Schlein, który leczy kontuzje.

Tymczasem Robert Miśkowiak awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbędą się 3 lipca w Lesznie. W turnieju półfinałowym w Krośnie łodzianin wywalczył piąte miejsce, zdobywając 10 punktów. Wygrał Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) z dorobkiem 13 punktów. Na ósmym miejscu był Damian Adamczak (8 pkt.), a na 16 - Jakub Jamróg (2 pkt.). Turniej półfinałowy w Rawiczu z kolei wygrał Patryk Dudek (Falubaz), przed Przemysławem Pawlickim (Stal Gorzów) i Tomaszem Jędrzejakiem (Sparta Wrocław), a Tomasz Gapiński był 12.