Zmarł Krystian Rempała. Mecz Orła Łódź z Lokomotivem Daugavpils odwołany

W związku z tragiczną wiadomością, jaką jest śmierć Krystiana Rempały, 18-letniego żużlowca Unii Tarnów, wszystkie mecze zaplanowane na ten weekend zostały odwołane. Oznacza to, że w niedzielę Orzeł Łódź nie rozegra meczu z Lokomotviem Daugavpils
Rempała miał tragiczny wypadek w ostatnim meczu ligowym i z poważnym urazem trafił do szpitala w stanie krytycznym. Przez kilka dni był w śpiączce i wydawało się, że jego zdrowie się poprawia. Niespodziewanie w sobotę 18-letni sportowiec zmarł, co jest ogromną tragedią dla polskiego żużla. Warto przypomnieć, że ojciec Krystiana, Jacek Rempała, występował w drużynie Orła w sezonie 2010. Był nawet wyróżniony w plebiscycie na Sportowca Roku przez "Dziennik Łódzki".

W związku z tym, wszystkie mecze żużlowe zaplanowane na ten weekend zostały odwołane. Nie odbędzie się też głośno zapowiadane spotkanie Orła Łódź z Lokomotivem Daugavpils. Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała oficjalny komunikat w tej sprawie: "W związku ze śmiercią zawodnika Unii Tarnów ŻSSA Krystiana Rempały Główna Komisja Sportu Żużlowego w porozumieniu z Zarządem Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. oraz Polskim Związkiem Motorowym, zdecydowała o odwołaniu 9. rundy DM I Ligi, zaplanowanej na 29 maja br. Wszyscy jesteśmy w pogrążeni w żałobie. Główna Komisja Sportu Żużlowego"

Więcej o: