Lokomotiv Daugavpils - Orzeł Łódź. Mecz o fotel lidera

W niedzielę dojdzie do meczu dwóch najlepszych drużyn w I lidze żużlowej w Daugavpils. Lider Lokomotiv będzie gościł Orła Łódź, drugi zespół w tabeli
Zgodnie z terminarzem najpierw miało dojść do takiego spotkania na łódzkim torze przy ul. 6 sierpnia tydzień temu. Dzień przed tamtym meczem w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju zmarł 18-letni żużlowiec Krystian Rempała, który doznał groźnych obrażeń w czasie meczu ROW Rybnik - Unia Tarnów. Działacze Głównej Komisji Sportu Żużlowego w związku ze śmiercią zawodnika zdecydowali o odwołaniu 9. rundy mistrzostw I ligi, dlatego m.in. niedzielne spotkanie Orla z łotewskim Lokomotivem również zostało przełożone.

W niedzielę na Łotwie okaże się, która z drużyn - Lokomotiv czy Orzeł - jest najlepsza w lidze. Obaj rywale uważani są za głównych kandydatów do awansu, a łodzianie do spotkania z Łotyszami przystąpią z serią aż sześciu zwycięstw z rzędu. W historii łódzkiego klubu takiej sytuacji jeszcze nie było w pierwszoligowych rozgrywkach.

Na torze w Daugavpils emocji nie zabraknie, bo dojdzie do bezpośredniej rywalizacji kilku czołowych zawodników I ligi. Wśród gospodarzy pojada najlepsi żużlowcy ligi: Joonas Kylmakorpi i Maksims Bogdanovs. Pierwszy zdobywa 11 punktów w meczu, a Bogdanovs - 10. Natomiast łodzianin Robert Miśkowiak jest trzeci na liście tej klasyfikacji, Tomasz Gapiński - czwarty, Jakub Jamróg - piąty, Fredrik Lindgrem - szósty, Andrzej Lebiediew - siódmy, a Hans Andresen - dziewiąty. Z kolei junior Oskar Bober ma średnią dobrą średnią biegową 1.417. Skład Orla uzupełniają: Timo Lahti i Michał Piosicki.

Do tej pory żużlowcy Orła wygrali tylko raz na Łotwie. Było to dawno, bo w 2013 roku, a w łódzkiej drużynie już stratował Jamróg, a Orzeł zwyciężył Lokomotov 48:42. Czy łodzian stać teraz na powtórkę tamtego wyniku? - Jeżeli Andersen i Jamróg, który dobrze czuje się na tamtym torze pojada skutecznie jestem pewny wyniku - zapowiada Lech Kędziora, trener Orła. Według łódzkiego szkoleniowca każdy z łodzian jest w stanie wywalczyć 8, a nawet 10 punktów w meczu, a do tego łódzcy juniorzy Bober i Piosicki w statystykach prezentują się zdecydowanie lepiej od swoich łotewskich rówieśników.

Lokomotiv Daugavpils - Orzeł Łódź, niedziela, godz. 17.15.