Sport.pl

Czy Orzeł Łódź awansuje do żużlowej ekstraligi?

Trwa doskonała passa żużlowców Orła Łódź, którzy wygrali już siódme spotkanie z rzędu.


Dlaczego jest tak dobrze? - Odpowiedź jest oczywista: mamy najlepszy zespół w Polsce. Przed sezonem postawiliśmy na jakość, a nie na ilość - stwierdza Lech Kędziora, trener Orła. Przed sezonem przed drużyną postawiono zadanie zajęcia miejsca w czołowej... ósemce. Po serii zwycięstw łodzianie są faworytami do awansu. W niedzielę wygrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils, który nie przegrał u siebie od ponad dwóch lat. Trener Kędziora przyznaje, że kluczem do sukcesów jest bardzo wyrównany skład. - Nie ma teraz u nas lidera, a w dziesiątce najskuteczniejszych mamy aż czterech zawodników. A do tego nasi młodzieżowcy prezentują dobrą i równą formę. I, co ważne, zawodnicy nie mają problemów z motocyklami.

Czy drużyna awansuje do ekstraligi? - To pytanie do prezesa Witolda Skrzydlewskiego - odpowiada Kędziora. - To nasz boss, ojciec sukcesu, a ja jestem zawsze winny za porażki - żartuje szkoleniowiec, którego martwi uraz Jakuba Jamroga, który w ostatnim biegu meczu na Łotwie miał upadek. - Na pewno zawodników nie będziemy hamować, tym bardziej że budowa nowego stadionu już ruszyła, dlatego walczymy o najwyższe cele. Żal byłoby nie wykorzystać tak dobrej passy - dodaje.

Więcej o:
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
 • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu
 • Komentarze (1)
  Czy Orzeł Łódź awansuje do żużlowej ekstraligi?
  Zaloguj się
  • Paweł J.

   Oceniono 5 razy 5

   Między extra- a I-szą ligą istnieje przepaść, również finansowa. Czy Prezes sypnie kasą.... śmiem wątpić, gdyż nie tylko awans jest ważny, ale i późniejsze utrzymanie statusu. Może stadion pobudzi innych przedsiębiorców do współodpowiedzialności za klub ???

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX