Sport.pl

Znamy rywalkę Karoliny Kowalkiewicz w trzeciej walce w federacji UFC. Ostatnia przed starciem o tytuł?

Łodzianka Karolina Kowalkiewicz swoją trzecią walkę w UFC, czyli najbardziej prestiżowej federacji mieszanych sztuk walki, stoczy podczas gali UFC 201 w Stanach Zjednoczonych
Federacja już oficjalnie ogłosiła, że rywalką Kowalkiewicz będzie Amerykanka Rose Namajunas, a pojedynek oczywiście odbędzie się w wadze słomkowej. Rywalka łodzianki w swojej karierze zanotowała pięć zwycięstw i dwie porażki. Rozpoczynała od gal Invicta FC, a następnie walczyła już dla UFC. Trzeba przyznać, że dla niepokonanej w zawodowej karierze Kowalkiewicz będzie to najtrudniejsza przeciwniczka. Namajunas ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. z Angelą Hill, Paige VanZant czy Tecią Torres. Z kolei podczas programu "The Ultimate Fighter" Amerykanka z litwińskimi korzeniami pokonała m.in. Joannę Calderwood oraz Randę Markos, z którą łodzianka wygrała podczas swojego debiutu w UFC.

Warto dodać, że będzie pierwszy występ Kowalkiewicz na "głównej" gali UFC, Wcześniej łodzianka walczyła na galach UFC on FOX, które mają niższą rangę. Ostatnio Polka walczyła w Rotterdamie, gdzie pokonała Heather Clark przez decyzję. Gala z łodzianką w karcie odbędzie się 30 lipca w Atlancie, w stanie Georgia. Niewykluczone, że jeśli Kowalkiewicz zwycięży, otrzyma szansę walki o pas wagi słomkowej, który należy do Joanny Jędrzejczyk, pierwszej polskiej mistrzyni UFC.

Więcej o:
Skomentuj:
Znamy rywalkę Karoliny Kowalkiewicz w trzeciej walce w federacji UFC. Ostatnia przed starciem o tytuł?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX