Przetarcie Master Pharm Budowlanych Łódź przed meczem rundy

Czerwiec w rugby oznacza decydujące rozstrzygnięcia w ekstraklasie. Wszystko wskazuje na to, że w ostatniej dopiero kolejce poznamy gospodarza meczu finałowego.
Naprzeciw siebie wówczas staną rugbiści Lechii Gdańsk i Master Pharm Budowlanych Łódź, a stawką spotkania będzie pierwsze miejsce w tabeli. Nim do niego dojdzie, podopiecznych trenera Przemysława Szyburskiego w sobotę o godz. 17.35 na stadionie przy al. Unii czeka mecz z Ogniwem Sopot. Zdecydowanym faworytem są łodzianie, którzy wprawdzie prowadzą w tabeli i maja już pewne miejsce w finale, ale muszą rywala pokonać, aby utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, które daje możliwość gry w roli gospodarza. Mecz o tytuł mistrza Polski rozegrany zostanie 24 czerwca o godz. 18.30 i będzie pokazany na żywo przez Polsat Sport News. Na razie łodzianie mają punkt przewagi nad Lechią Gdańsk. - Nie lekceważymy Ogniwa - przekonuje trener Szyburski przed sobotnim meczem. I dodaje, że poza kontuzjowanym Patrykiem Reksulakiem wszyscy pozostali zawodnicy są gotowi do gry. - Wprawdzie wiosną jesteśmy w doskonałej dyspozycji, nie przegraliśmy żadnego meczu, ale dmucham tradycyjnie na zimne. Ostatnio rugbistów Master Pharm Budowlanych odwiedził Blikkies Groenewald, nowy trener reprezentacji Polski który łódzkiego szkoleniowca wspomógł w zajęciach.

Do tej pory obie drużyny między sobą zagrały trzy razy. W pierwsze spotkanie Ogniwo wygrało 34:20, ale później łodzianie pokonali rywala dwa razy 39:0 i 18:6.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej w sobotę o godz. 17.30 Arka Gdynia będzie podejmować Lechię Gdańsk.