Lekkoatletka wywalczyła minimum na igrzyska w Rio na stadionie AZS w Łodzi

Anna Jagaciak-Michalska wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro podczas 24. Memoriału Ludwika Szumlewskiego, który odbył się na stadionie AZS w Łodzi
Lekkoatletka startująca w trójskoku wygrała zawody w swojej konkurencji z wynikiem 14,17 m. Tym samym po raz pierwszy w sezonie osiągnęła rezultat, który da jej wyjazd na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Trybańska-Strońska (13,67 m).

Podczas łódzkich zawodów przepustkę na mistrzostwa Europy wywalczył zaś Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław. W biegu na 400 m był pierwszy z czasem 46,26 s. Do Amsterdamu pojedzie także Marcelina Witek (SKLA Sopot), która zwyciężyła w konkursie oszczepniczek i wypełniła minimum z rezultatem 60,06 m.

Podczas zawodów startowali także zawodnicy z Łódzkiego. Najlepiej spisali się Sylwester Bednarek z RKS Łódź, który wygrał konkurs skoku wzwyż (2,23 m) oraz Karol Hoffmann z MKS Aleksandrów Łódzki. On triumfował w trójskoku - 16,47 m. Do wyjazdu do Rio zabrakło mu jeszcze około 40 cm.