VIII Turniej o Puchar Gazety Wyborczej. Najlepsza SAN

Już po raz drugi z rzędu Społeczna Akademia Nauk okazała się najlepsza w turnieju o Puchar ?Gazety Wyborczej?. W tym roku połowę zysku z zawodów przekazaliśmy na rzecz Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego
To już tradycja, że co roku w czerwcu organizujemy turniej o puchar "Wyborczej". W tym roku wspólnie ze Społeczną Akademią Nauk przyszło nam organizować zawody już po raz ósmy. Impreza jest doskonałą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu, ale też pomocy potrzebującym. W tym roku zdecydowaliśmy, że połowę zysku z turnieju przekażemy na rzecz Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, które potrzebuje pieniędzy, by się rozwijać.

Do sobotniego turnieju, który odbył się obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego, zgłosiło się siedem drużyn. Oprócz ekip organizatorów, czyli Społecznej Akademii Nauk i "Wyborczej", zaprosiliśmy zespoły Cosinusa, P&G, Fujitsu Technology Solutions, Urzędu Miasta Łodzi oraz firmy Rossmann.

Od samego rana dopisywała nam pogoda. Nie było upalnie, ale słońce umilało nam grę, a kibicom oglądanie spotkań. Przed godziną 10 wszystkie zespoły wyszły już na rozgrzewkę, bo czekało nas sporo gry. W tym roku podjęliśmy decyzję, że zagramy systemem "każdy z każdym". Wszystkie ekipy musiały więc wyjść na boisko po sześć razy.

Najlepsza znów SAN

Już w pierwszych meczach dowiedzieliśmy się, kto będzie rozdawał karty w turnieju. Urząd Miasta Łodzi pokonał ekipę Cosinusa 3:0, a Społeczna Akademia Nauk wygrała z Rossmannem aż 6:0. Ekipa SAN wzmocniona m.in. Rafałem Serwacińskim, byłym piłkarzem ŁKS i Widzewa oraz Marcinem Czechulskim nie dała szans również pozostałym drużynom i z kompletem zwycięstw po raz drugi z rzędu wygrała zawody. Drugie miejsce zajęli miejscy urzędnicy, którzy odnieśli cztery zwycięstwa i jeden remis. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa P&G.

A my? Ponownie byliśmy bardzo gościnni, ale nie aż tak bardzo, jak rok temu. Na "dzień dobry" przegraliśmy jednak z ekipą P&G 0:2 i pocieszaliśmy się, że w następnych meczach będzie lepiej... Nie było. Choć na boisku nie brakowało zaangażowania z naszej strony, przegrywaliśmy odpowiednio z SAN, Cosinusem, Rossmannem i Urzędem Miasta Łodzi. Z meczu na mecz miejsce na podium się oddalało, więc w ostatnim ze spotkań postanowiliśmy walczyć o honor i szóste miejsce. Tym bardziej, że mecz obserwowała już Katarzyna Pukaczewska, wydawca "Wyborczej" w Łodzi, więc przed szefową nie mogliśmy się ostatecznie skompromitować...

Naszym przeciwnikiem w tym spotkaniu był zespół Fujitsu, który wcześniej... również nie wygrał meczu. Walecznie ruszyliśmy do przodu i objęliśmy prowadzenie. Po kilku minutach rywale wyrównali, ale zwycięską bramkę dla naszego zespołu strzelił Jarosław Źródlak i nie zostaliśmy jedyną drużyną bez zwycięstwa. - Czeka nas bardzo dużo pracy - mówił po turnieju Mariusz Dąbrowicz, trener naszej drużyny, który oczywiście nie był zadowolony z osiągniętego przez nas wyniku.

Najważniejsze, że piłkarze wszystkich drużyn oraz ich kibice doskonale bawili się podczas imprezy. - Turniej był świetny. Nie dość, że dopisała pogoda, to idea turnieju charytatywnego jest bardzo szczytna - podkreśla Mikołaj Lipowski, kapitan drużyny Fujitsu Technology Solutions. - Jeżeli chodzi o nasz wynik w turnieju, to pozostaje duży niedosyt, bo ostatnie miejsce przecież chluby nie przynosi. W poprzednich edycjach byliśmy trochę wyżej.

Znów międzynarodowa obsada

Co ciekawe, w tym roku w turnieju ponownie grali nie tylko Polacy. Tradycyjnie już najbardziej międzynarodowa była drużyna Fujitsu. Przypomnijmy, że tylko w łódzkim oddziale pracują ludzie z kilkunastu państw. Dzięki temu podczas sobotnich zawodów mogliśmy zobaczyć, jak na boisku radzą sobie piłkarze-amatorzy z różnych krajów. - Mieliśmy przedstawicieli z różnych państw europejskich oraz spoza naszego kontynentu - mówi Lipowski. - Kłopotów komunikacyjnych nie mamy, bo rozmawiamy ze sobą w języku angielskim, ale czasami gorący temperament daje o sobie znać, zwłaszcza kiedy rośnie adrenalina. Nasza drużyna to tak naprawdę zlepek przypadkowych osób. Czasami rekreacyjnie pokopiemy piłkę na orliku ale w ogóle ze sobą nie trenujemy i traktujemy to w sposób wyłącznie towarzyski. Pracujemy w systemie 24/7 i ciężko jest zebrać wszystkich w tym samym czasie.

Wracając do naszego wyniku, na szczęście nasi szefowie byli wyrozumiali. - Najważniejsza była zabawa i chęć pomocy potrzebującym - podsumowała Katarzyna Pukaczewska, która wręczyła nagrody najlepszym drużynom. Specjalne upominki otrzymali także gracze wyróżnieni. Przewidzieliśmy nagrody dla najlepszego bramkarza (Sebastian Ossowski z SAN), najlepszego strzelca (Marcin Czechulski, również z SAN) oraz najlepszego zawodnika turnieju. Wszystkie zespoły dostały także pamiątki od podopiecznych Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego, które wręczyła Jolanta Kordacka, kierownik ośrodka.

Pomagamy potrzebującym

Dzięki firmom, które przyjęły nasze zaproszenie na zawody potrzebującym przekażemy pięć tys. złotych. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni - cieszy się Kordacka. - Mamy ogromne potrzeby. Prowadzimy jeden taki ośrodek w Łodzi, a naszym zdaniem podobne placówki powinny być w każdej z dzielnic. Mamy tylko 20 miejsc, a potrzebujących w samej Łodzi około 30 tys. Pojawiło się światełko w tunelu, że powstanie drugi ośrodek. A wiadomo, że to kolejne koszty, więc potrzebujemy wsparcia. Z bieżących wydatków bardzo marzy nam się drugi komputer. Prowadzimy także cykl zajęć dla osób z lekką demencją. Dlatego liczy się każdy grosz, a gdy jeszcze wsparcie połączymy z zabawą i sportem, to już w ogóle świetna sprawa. Jeszcze raz dziękuję wszystkim firmom, które wzięły udział w turnieju.

My również cieszymy się, że mogliśmy pomóc i już czekamy na kolejny turniej, który odbędzie się za rok.

Wyniki VIII turnieju o Puchar Gazety Wyborczej:

Urząd Miasta Łodzi - Cosinus 3:0

P&G - Gazeta Wyborcza 2:0

SAN - Rossmann 6:0

Urząd Miasta Łodzi - Fujitsu 1:0

Cosinus - P&G 1:1

Gazeta Wyborcza - SAN 0:5

Rossmann - Fujitsu 3:1

Urząd Miasta Łodzi - P&G 0:0

Cosinus - Gazeta Wyborcza 1:0

Urząd Miasta Łodzi - Rossmann 5:2

P&G - SAN 3:4

Cosinus - Fujitsu 1:0

Gazeta Wyborcza - Rossmann 1:3

Urząd Miasta Łodzi - SAN 2:8

P&G - Fujitsu 2:0

Cosinus - Rossmann 3:0

Urząd Miasta Łodzi - Gazeta Wyborcza 4:0

SAN - Fujitsu 8:1

P&G - Rossmann 5:4

Gazeta Wyborcza - Fujitsu 2:1

Cosinus - SAN 0:7

Klasyfikacja końcowa:

1. Społeczna Akademia Nauk

2. Urząd Miasta Łodzi

3. P&G

4. Cosinus

5. Rossmann

6. Gazeta Wyborcza

7. Fujitsu

Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Tango Rosario 5 656927 Zdjęcie Adidas PIŁKA NOŻNA CONEXT 15 J290 M36903 Zdjęcie ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLIDER 4 AC5448
ADIDAS Piłka Nożna Tango Ro... Adidas PIŁKA NOŻNA CONEXT 1... ADIDAS PIŁKA EURO 2016 GLID...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info