Sport.pl

Wielki finał w piątek w Łodzi! Master Pharm Budowlani vs. Lechia Gdańsk

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli rugbistów Master Pharm Budowlanych od zdobycia mistrzostwa Polski. Muszą po raz czwarty wygrać z Lechią Gdańsk
- To było godne podsumowanie sezonu - stwierdził po meczu z Lechią w Gdańsku Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Budowlanych. - Z Lechią zagraliśmy o miejsce rozegrania finału ligi, a swoją wyższość ostatecznie udokumentujemy na stadionie w Łodzi.

Przed ostatnią kolejką Master Pharm Budowlani wyprzedzali gdańszczan jednym punktem. Porażka sprawiłaby, że to Lechia byłaby gospodarzem finału. Faworytami byli goście, którzy wiosną są niepokonani. Pierwsze minuty pokazały jednak, że gospodarze wcale nie zamierzają być statystami. Po akcji młyna Lechia zdobyła przyłożenie, zaś Rafał Janeczko podwyższył na 7:0. Przed przerwą Łukasz Żórawski zaniósł jednak piłkę na pole punktowe, a po chwili zdobył dodatkowe dwa punkty z podwyższenia.

Łodzianie po przerwie zagrali bardzo konsekwentnie, a przyłożenie Witalija Kramarenko w 60. minucie zadecydowało o ich wygranej. Lechia próbowała odrobić straty, ale łódzka obrona, choć nie była tak szczelna jak w poprzednich wiosennych spotkaniach, w drugiej połowie zachowała czyste konto. - Pod względem taktycznym nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Mała różnica punktowa nie odzwierciedla przebiegu spotkania - oceniał Żórawski. - Najważniejsze, że finał zagramy u siebie, co będzie dużą frajdą dla naszych kibiców.

Wygrana Master Pharm Budowlanych bowiem oznacza, że łodzianie fazę mistrzowską zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli i będą organizatorem finału. Spotkanie o mistrzostwo Polski rozegrane zostanie 24 czerwca o 18.30 na stadionie przy al. Unii. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego są faworytami także dlatego, że wygrali z Lechią trzy ostatnie mecze.

O brąz zmierzą się Ogniwo Sopot i aktualny jeszcze mistrz Arka Gdynia.

Lechia Gdańsk - Master Pharm Budowlani 7:12 (7:7)

Punkty: Nowokreszczenow 5, Janeczko 2 - Żórawski 7, Kramarenko 5

Tabela grupy mistrzowskiej

1. Budowlani2052556:255
2. Lechia2048774:282
3. Ogniwo2035425:515
4. Arka2029717:386
Więcej o: