Atlas Arena. Zobacz tor, na którym odbędzie się Supercross King of Poland [WIZUALIZACJA]

15 października w Atlas Arenie odbędą się pierwsze w Polsce zawody supercross. Wiemy już, jak będzie wyglądał tor, na którym będą rywalizowali najlepsi zawodnicy świata
Supercross (SX) jest odmianą wyścigów motocrossowych rozgrywanych pod dachem na torze ziemnym. W Stanach Zjednoczonych Supercross jest drugą, zaraz po wyścigach NASCAR, najpopularniejszą dyscypliną sportów motorowych. Wyścigi rozgrywane są w dwóch klasach: czterosuwów o pojemności 450 cc (w Europie nazywaną MX1) oraz 250 cc (w Europie MX2). Tytuł mistrza w klasie 450cc uważany jest za bardziej prestiżowy. Zawodnicy ścigają się na torze, na którym umieszczone są różnego rodzaju przeszkody ziemne. Podstawowymi przeszkodami są wzniesienia, seria skoków, hopy czy płaskie zakręty. Wszystko zależy od wyobraźni konstruktora.

Tor podczas zawodów w Łodzi został zaprojektowany przez Freddy'ego Verherstraetena, który jest ekspertem w tej dziedzinie. Konstruktor wykorzystał możliwości Atlas Areny, łącznie ze schodami, które również zostaną przysypane ziemią. Do tego długa prosta startowa, imponujące sekwencje skoków z ponad dwudziestometrowym skokiem meta/finisz oraz popularnymi whopsami.

Wciąż dostępne są bilety na to wydarzenie, które można kupić na www.eventim.pl lub w salonach Empik na terenie całego kraju.

Zobacz też: