Ruszają treningi do Łódź Business Run. Poprowadzi je utytułowany biegacz

Już od 5 lipca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w treningach do tegorocznej edycji Łódź Business Run. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorek i czwartek o godzinie 19:00. Udział w nich jest bezpłatny
Biegacze spotykać się będą we wtorki na Piotrkowskiej 217, a w czwartki pod Sklepem dla biegaczy Trucht w Off Piotrkowska. Treningu poprowadzi Tomasz Osmulski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach (m.in. przełajowych).

Rozmowa z

Tomaszem Osmulskim

biegaczem, trenerem podczas Łódź Business Run

Maciej Woźnicki: Czego możemy się spodziewać na treningach?

Tomasz Osmulski: Biegania, biegania i jeszcze raz biegania. Łódź Business Run to świetna impreza i chciałbym, żeby wszyscy uczestnicy treningów, które będę miał przyjemność prowadzić spisali się na niej jak najlepiej.

Prowadziłeś już kilkakrotnie grupy treningowe do kilku łódzkich dużych biegów, tym razem będzie podobnie?

- Pewnie tak, jednak od razu mówię, że zapraszamy absolutnie wszystkich chętnych, niezależnie od zaawansowania biegowego. Będziemy mieli ponad trzy miesiące wspólnego biegania. Przez ten czas da się zrobić bardzo dużo. Moim marzeniem jest, żeby uczestnicy pobiegli Łódź Business Run w tempie około 5 minut na kilometr lub szybciej.

A gdzie będziecie biegać? W twoim ulubionym parku na Zdrowiu?

- Mam nadzieję, że tak. Jednak przed rozpoczęciem treningów ustalimy to sobie. Ja nigdy nie ukrywałem, że Zdrowie darzę największym sentymentem.

Podobno jeden ze skwerków na wejściu nosi twoje imię.

- Tak, wymyśliła ta jedna z grup, którą prowadziłem kilka lat temu. Chodzi o wejście do parku na Zdrowiu od strony ulicy Konstantynowskiej gdzie, to fakt, spotykaliśmy się dość często na treningach.

Powiedz, proszę, co przygotowałeś dla uczestników Łódź Business Run.

- Treningi będą zróżnicowane. Zaczynamy tradycyjnie od rozgrzewki, a później interwały, tempówki i zabawa biegowa. Oczywiście nie wszystko w każdym treningu, tak jak mówiłem na wstępie: spotkania będą urozmaicone.Partnerem treningowym tegorocznej edycji Łódź Business Run jest Sklep dla biegaczy Trucht, w którym odbywać się będą w Off Piotrkowska spotkania grupy treningowej.

- Podobnie jak rok temu z przyjemnością udostępniamy swój lokal na spotkania osób biegających z Tomkiem. Business Run to świetna inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska biegowego, ale także pracowników w firmach, których łączy wspólna pasja - mówi Patryk Józefowicz, właściciel Truchtu.