Rio 2016. Co najmniej dziesięciu sportowców z Łódzkiego pojedzie na igrzyska. Jest też ksiądz

Polski Komitet Olimpijski opublikował ostateczny skład reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Rio de Janeiro. Województwo łódzkie będzie miał aż dziesięciu sportowców w Brazylii
Najwięcej reprezentantów Łódzkie będzie miało w lekkiej atletyce. Do Rio pojadą Sylwester Bednarek (RKS Łódź, skok wzwyż), Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz, maraton), Adam Kszczot (RKS, bieg na 800 m), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki, rzut dyskiem) oraz Karol Hoffmann (MKS, trójskok). Ostatecznie do Brazylii nie poleci Leszek Lipiński, trener ostatniego z zawodników. W jego miejsce do Rio pojedzie Jarosław Jagaciak.

O medale w Brazylii będą także walczyć Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź, siatkówka plażowa), Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź, strzelectwo), Jerzy Janowicz (MKT Łódź, tenis), a także Filip Wypych i Aleksandra Urbańczyk, pływacy AZS UŁ PŁ. Co ciekawe, na liście akredytacji nie znalazł się Bartosz Olejarczyk, trener i mąż Urbańczyk, ale mimo to pojedzie do Brazylii, by wspierać najlepszą polską pływaczkę.

To jednak nie wszystko. Szansę wyjazdu do Rio mają jeszcze siatkarze PGE Skry Bełchatów, więc lista sportowców z Łódzkiego na igrzyskach może się powiększyć. Prawdopodobnie do Brazylii pojadą Karol Kłos, Artur Szalpuk i być może Bartosz Bednorz. Argentynę prawdopodobnie zaś będzie reprezentował Nicolas Uriarte.

Ponadto, do Rio poleci sporo trenerów z naszego regionu, a także fizjoterapeutów, statystyków (w tym Maciej Biernat z Budowlanych, który będzie pomagał siatkarzom plażowym). Członkiem misji olimpijskiej został zaś łódzki ksiądz Edward Pleń, kapelan wszystkich sportowców.