Rugbiści Budowlanych Łódź zostali mistrzami Polski

Rugbiści Budowlanych Łódź zwycięzcami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym samym zostali mistrzem Polski juniorów U-18
Tegoroczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która była równocześnie oficjalnymi mistrzostwami Polski juniorów, odbyła się w Bolesławcu. W imprezie wystąpiło sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się: Budowlani Łódź, Lechia Gdańsk i Budowlani Lublin, a w drugiej: Arka Gdynia, Orkan Sochaczew i Sparta Jarocin. Podopieczni trenera Przemysława Pustkowskiego w drodze do finału pokonali Spartę 40:7 (punkty dla łodzian: Kamil Brzozowski 15, Robert Kacprowicz 6 Bartosz Pustkowski 5, Tomasz Wyderka 5, Maciej Zieliński 5, Arkadiusz Korusiewicz 5), Lechię 16:6 (Brzozowski 11, Adrian Potrykus 5), Budowlanych 12:8 (Brzozowski 12). Po trzech meczach łodzianie z kompletem wygranych byli w tabeli turniejowej na drugim miejscu, dlatego awansowali do finału, w którym zagrali z Orkanem Sochaczew, mającym lepszy bilans małych punktów.

W meczu o złoty medal łodzianie pokonali rówieśników z Sochaczewa 16:8 (6:5). Punkty zdobyli: Budowlani - Brzozowski 11, Maksymilian Bączyński 5; Orkan - Adam Litwińczuk 5, Adrian Niemiec 3. Tym samym zrewanżowali się za finał sprzed roku. Łodzianin Kamil Brzozowski uznany została za najlepszego zawodnika turnieju.