Będzie awans, będzie licencja. Dobre wieści dla Orła Łódź

Sześć spotkań dzieli żużlowców Orla Łódź od ekstraligi. PZM nie widzi przeszkód w przyznaniu licencji
Żużlowcy Orła Łódź po 14 kolejkach mają siedem punktów przewagi nad łotewskim Lokomotivem Dauavpils, dlatego tylko kataklizm mógłby sprawić, że nie pojadą w finale I ligi. Zwycięzca awansuje bezpośrednio o ekstraligi, a pokonanego czeka baraż z przedostatnim zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej. Na razie na pozycji barażowej jest Unia Leszno, która może jeszcze przeskoczyć Spartę Wrocław lub ROW Rybnik. Z kolei na trzeciej pozycji w I lidze jest Włókniarz Częstochowa, mający jeszcze szansę przeskoczyć Lokomotiv. Jeśli tak się nie stanie, Orzeł będzie miał zapewniony awans, bowiem Łotysze nie mogą startować w Ekstralidze.

Patrząc na terminarz, łodzianie o awans mogą być już teraz spokojni. Do rozegrania zostało sześć spotkań: cztery w rundzie zasadniczej i dwa fazie finałowej. Podopieczni Lecha Kędziory w fazie zasadniczej zmierzą się z Kolejarzem Opole, Włókniarzem Częstochowa, Polonią Piła i Stalą Rzeszów.

W razie awansu problemem może być tylko stadion, który nie spełnia wymogów licencyjnych. Niedawno łódzki obiekt odwiedził Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego. Po budowie nowego stadionu oprowadzał Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za sport. Po lustracji szef PZM przyznał, że jeżeli łódzki klub wystąpi o licencję na stary obiekt, nie będzie żadnym problemem z jej przyznaniem. - Jeżeli klub jest w trakcie procesu modernizacji stadionu jak było kiedyś z Toruniem, a teraz we Wrocławie, to nie będziemy tworzyć sztucznych problemów dla drużyny z Łodzi. Skoro na tym obiekcie odbywają się zawody Nice PLŻ, to domniemywam, że przez okres przejściowy mogłyby się również odbywać zawody Ekstraligi - tłumaczył Witkowski portalowi sportowefakty.pl. Przypomnijmy, że nowy stadiom ma być oddany do użytku we wrześniu 2017 roku.