Łodzianie w Rio! Pewny Adam Kszczot, zaskakująco słaby Robert Urbanek

Kolejny dzień igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nie był udany dla łódzkich sportowców. Wyjątkiem był Adam Kszczot
Nie było niespodzianki w biegach eliminacyjnych na 800 m. Adam Kszczot z RKS Łódź pewnie wygrał swoją serię, uzyskując wynik 1.45,83. Najszybszy w kwalifikacjach był David Rudisha (1.45,09), a oprócz łodzianina w sobotnim półfinale pobiegnie także Marcin Lewandowski. Finał zaplanowany jest na poniedziałek.

Nie udał się występ na igrzyskach Robertowi Urbankowi. Dyskobol MKS Aleksandrów nie jest w tym sezonie w najwyższej formie, co potwierdziło się w Rio de Janeiro. Urbanek nie przebrnął kwalifikacji, uzyskując dopiero 17. wynik (61,76 m). To ponad 4 m bliżej niż jego rekord życiowy i prawie 3 m mniej od wyniku, jaki uzyskał już w tym roku. Razem z nim odpadł m.in. mistrz olimpijski sprzed czterech lata Robert Harting. Najlepszy wynik kwalifikacji (65,89 m) uzyskał Piotr Małachowski.

Żadna z polskich par w siatkówce plażowej nie zdołała awansować do fazy pucharowej. Reprezentujący SMS Łódź Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z Kanadyjczykami Saxtonem i Schalkiem 0:2. Nie powiodło się tez Aleksandrze Urbańczyk-Olejarczyk, która nie zdołała awansować do półfinału wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Łodzianka z czasem 25,28 sek, zajęła 29 miejsce.