Dramat łódzkiego sportowca! Adam Kszczot bez medalu w Rio

Adam Kszczot, lekkoatleta RKS Łódź, nie zdołał wejść do finału igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro
Kszczot był jednym z faworytów biegu na 800 m. Nie ukrywał, że na igrzyska jechał po medal. Niestety, w półfinałowym biegu zajął trzecie miejsce, a do awansu do finału zabrakło mu pięciu setnych sekundy. Łodzianin był załamany, bo wcześniej nic nie skazywało, że występ zakończy się porażką, jaką dla Kszczota jest dziewiąte miejsce. To w końcu wicemistrz świata sprzed roku. Już po biegu nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak się stało. Stwierdził, że nie był w stanie finiszować, choć dotąd szybkość była jego głównym atutem.

Według statystyków, wynik Kszczota 1:44,70 był najlepszym w historii, który nie dał awansu do finału. To pokazuje, jakiego pecha miał łodzianin.