Wygrany sprawdzian mistrza Polski

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź rozpoczęli cykl testów przed startem ligi od wysokiej wygranej.
W tym roku nastąpiły spore zmiany w systemie rozgrywek w ekstraklasie rugby. Jesienią osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy, będzie walczyć o Puchar Polski, a mistrzostwa zaczną się wiosną i potrwa do jesieni. Sezon zakończy się 11 listopada 2017 roku.

W pierwszej fazie walki o Puchar Polski rywalami łodzian będą: Arka Gdynia, Pogoń Siedlce i Budowlani Lublin. W grupie drugiej zagrają: Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew i Juvenia Kraków. Mecz finału Pucharu Polski zaplanowano na 11 listopada.

W przerwie letniej w zespole mistrza Polski zaszyły spore zmiany: Mindia Abashidze i Łukasz Żórawski zakończyli karierę, Marek Grabowski wyjechał do Anglii, a Dariusz Kaniowski i Tomasz Kozakiewicz treningi z drużyną wznowią dopiero pod koniec roku. Stąd w łódzkiej ekipie sporo nowicjuszy. Przyszli m.in. Dawid Hovhannisyan, Dawid Plichta, Maksymilian Bączyński, Adrian Nowacki, Bartosz Kubalewski i Krzysztof Majcherczyk i Irakli Bagaturia.

W sobotę mistrzowie Polski zagrali na wyjeździe mecz kontrolny z Juvenią, beniaminkiem ekstraklasy.

Juvenia Kraków - Master Pharm Budowlani 5:61

Punkty dla łodzian: Witalij Kramarenko 25, Damian Wlaźlak 16, Przemysław Serafin 10, Mateusz Matyjak 5, Piotr Karpiński II 5.