Sport.pl

Stratuje Puchar Polski w rugby. A w nim Budowlani Łódź

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź z imiennikami z Lublina rozpoczną rozgrywki Pucharu Polski ekstraklasy
Jak już informowaliśmy, nastąpiła zmiana systemu rozgrywek ekstraklasy rugby. Od przyszłego sezonu najwyższa klasa rozgrywkowa będzie grać systemem wiosna - jesień, a z kolei w tym roku osiem najlepszych klubów będzie rywalizować o Puchar Polski ekstraklasy.

Drużyny podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne, a rywalami podopiecznych trenera Przemysława Szyburskiego będą Budowlani Lublin, Arka Gdynia i Pogoń Siedlce,. W drugiej grupie drugiej będą rywalizować Lechia Gdańsk, Juvenia Kraków, Ogniwo Sopot i Orkan Sochaczew. Zespoły będą grać systemem mecz i rewanż, a dwie najlepsze drużyny po rozgrywkach grupowych zagrają 11 listopada w meczu o Puchar Polski.

W sobotę o godz. 15 na boisko przy al. Unii wybiegną rugbiści mistrza Polski Master Pharm Budowlanych, których pierwszym rywalem będzie beniaminek ekstraklasy, czyli Budowlani Lublin. W następnej kolejce łodzian czeka wyjazdowe spotkanie z Arka Gdynia. Łódzcy działacze nie ukrywają, ze w jesienią chcą nie tylko zdobyć krajowy puchar, ale także zgrać nowy zespół, aby w przyszłym roku skutecznie powalczyć c obronę tytułu mistrza Polski.

Więcej o: