Piotrcovia zremisowała przed własną publicznością. Wynik niesatysfakcojnujący?

Piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Trybunalski zremisowały w drugiej kolejce PGNiG Superligi kobiet z Łączpolem AZS Gdańsk 19:19
Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 4:1. Wydawało się, że z czasem będzie coraz lepiej, ale na przerwę zespoły zeszły przy wyniku remisowym (9:9). W drugiej połowie również żadna z drużyn nie chciała oddać inicjatywy. Zarówno Piotrcovia, jak i AZS grały bramkę za bramkę. Dopiero w ścisłej końcówce gospodynie miały swoje szanse, ale nie da się wygrać, skoro nie wykorzystuje się dobrej kontry, a po chwili rzutu karnego. Za chwilę to AZS mógł wygrać, bowiem prowadził jedną bramką i był w posiadaniu piłki. Piotrkowianki świetnie jednak broniły, a w ostatnich sekundach sfaulowana została Agata Wypych, a sędziowie podyktowali rzut karny. Tym razem Monika Kopertowska się nie pomyliła i doprowadziła do remisu 19:19. Taki rezultat utrzymał się do końca meczu. Piotrcovia grała dobrze w obronie, ale musi popracować nad ofensywną.

W następnej kolejce Piotrcovia zagra z Olimpią Piekary Śląskie.

Piotrcovia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 19:19 (9:9)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Kucharska, Kopertowska 5, Wypych 6, Szafnicka 2, Despodovska 3, Sobińska, Matyja, Cieślak, Jałoszewska 1, Klonowska, Ivanovic 2.

AZS: Chojnacka, Kayumova - Kalska 2, Siódmiak 5, Stachowska 2, Pasternak, Górna 2, Ciura, Lalewicz 1, Skonieczna, Świerczek 4, Gędłek 2, Masna, Cirjan 1.