Orzeł Łódź myślami już w ekstralidze

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego stadionu i Speedway Show - takie plany mają działacze Orła Łódź na koniec sezonu
Podopiecznych trenera Lecha Kędziory czekają jeszcze dwa mecze w sezonie. W obu zmierzą się z Lokomotivem Daugavpils, a stawka będzie tytuł mistrza I ligi. Pierwsze spotkanie rozegrane stanie 18 września na Łotwie, a rewanż na łódzkim torze tydzień później. Witold Skrzydlewski, prezes Orła, liczy, że pogoda nie pokrzyżuje planów niedzielnego spotkania, bo dzień wcześniej w rozegrany zostanie finał tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship w Rybniku, w którym startują także zawodnicy z Łotwy. - W przypadku opadów deszczu zawody w Rybniku mogą być przełożone na następny dzień, a wtedy termin naszego meczu także może ulec zmianie - tłumaczy Skrzydlewski.

Prezes Orla poinformował, że na koniec sezonu na stadionie przy ul. 6 sierpnia zaplanowano wielką imprezę. - To będzie Speedway Show, w którym w roli szkoleniowców wystąpią Janusz Ślączka i Lech Kędziora. Na pożegnanie sezonu zapraszamy kibiców nie tylko z Łodzi, ale również z Warszawy, Pruszkowa i Wołomina - mówi Skrzydlewski. - Ponieważ z tych miast jest blisko na nasz stadion, a do tego w niektórych z nich mamy swoich kibiców, którzy tego dnia będą mieli wstęp wolny na stadion.

Będąca na konferencji Małgorzata Belta, dyrektor inwestycji UMŁ zapowiedziała, że pod koniec września ogłoszony zostanie termin wmurowania kamienia węgielnego pod nowy stadion. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to właśnie 2 października.

Więcej o: