Budowlani Łódź - Arka Gdynia. Lider gości zespół z wybrzeża

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź sprawdzą Arkę Gdynia
Po zmianie systemu rozgrywek ekstraklasy rugby na cykl wiosna-jesień do końca roku nie będzie rozgrywek ligowych. Osiem najlepszych drużyn walczy za to o Puchar Polski ekstraklasy. Podopieczni trenera Master Pharm Budowlanych Przemysława Szyburskiego dobrze zainaugurowali rozgrywki, bo mistrzowie Polski pokonali u siebie Budowlanych Lubin 52:7, a w meczu zagrało pięciu nowych zawodników. To Dawid Plichta (Orkan Sochaczew), Adrian Nowacki (RT Olsztyn), Bartosz Kubalewski (Posnania Poznań), Maksymilian Bączyński i Krzysztof Majcherczyk (obaj KS Budowlani Łódź).

W sobotę o godz. 17 łodzianie będą podejmować na stadionie przy al. Unii Arkę Gdynia, która w inauguracyjnym spotkaniu uległa u siebie Pogoni Siedlce 23:25, po rzucie karnym podyktowanym w doliczonym czasie gry. Trener Arki Maciej Stachura z przegranej jednak nie robi tragedii, bo w przerwie letniej jego drużyna nie rozegrała żadnego sparingu, a w rozgrywkach pucharowych przede wszystkim planuje ogrywać młodzież. Podobnie uczynił łódzki szkoleniowiec na inaugurację sezonu. Wszystko wskazuje na to, że przeciwko Arce zagra Krystian Pogorzelski, który już wyleczył kontuzje barku.

Faworytem będą zatem łodzianie, którzy spotkaniu z Budowlanymi Lublin pokazali się z dobrej strony. W drugim meczu grupy A Budowlani Lublin zagrają z Pogoń, a w grupie B Juvenia Kraków podejmuje Orkan Sochaczew, a Ogniwo Sopot będzie podejmować wicemistrza Polski Lechię Gdańsk.

Więcej o: