Drugie zwycięstwo Master Pharm Budowlanych w Pucharze Polski

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź pokonali Arkę Gdynia. To drugie zwycięstwo łodzian w Pucharze Polski ekstraklasy
Nie było do końca wiadomo, czy w ogóle dojdzie do meczu łodzian z Arką Gdynia. Przypominamy, ze pod koniec poprzedniego sezonu drużyna z Gdyni nie przyjechała na mecz do Łodzi, bo wolała pojechać na towarzyskie spotkanie w Irlandii. Polski Związek Rugby za odmowę gry ukarał Arka 10 tysiącami złotych, z których klub z Gdynia zapłacił zaledwie trzy tysiące i poprosił o rozłożenie kary na raty. ZPR był jednak nie ugięty i dzień przed meczem na stadionie przy al. Unii wykluczył Arkę z rozgrywek. Reakcja działaczy klubu z Wybrzeża była błyskawiczna. Wpłacili siedem tys. zł i rugbiści przyjechali, aby zagrać z mistrzem Polski. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego byli jednak bez litości i pewnie pokonali rywali.

Z kolei w drugiej parze grupowej Budowlani Lublin przegrali z Pogonią Siedlce 10:29 (10:17), z która łodzianie zagrają 1 lub 2 października.

Budowlani Łódź - Arka Gdynia 34:12 (14:6)

Budowlani: Reksulak 14, Mchelidze 10, Matyjak 5, Kubalewski 5.

Arka: Banaszek 12.

Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchelidze (80. Grabia), Karpiński II (77. Serafin), Kościelski, Stępień, Justyński, Mirosz, Plichta (73. Nowacki), Reksulak, Matyjak, Bosiacki, Kubalewski, Wlaźlak, Pogorzelski.

Więcej o: