Łodzianka przed ogromną szansą. Powalczy o pas UFC w Nowym Jorku

To będzie wielkie święto polskiego MMA. Organizacja Ultimate Fighting Championship oficjalnie ogłosiła walkę o mistrzowski pas w wadze słomkowej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a łodzianką Karoliną Kowalkiewicz
Do polsko-polskiej walki dojdzie 12 listopada podczas gali UFC 205 w słynnej nowojorskiej hali Madison Square Garden. Kowalkiewicz, która jest rodowitą łodzianką i trenuje w swoim mieście, będzie próbowała odebrać pas Joannie Jędrzejczyk z Olsztyna. To z kolei trzykrotna mistrzyni UFC i wielka gwiazda federacji. - Jestem już w UFC i zrobię wszystko, by doszło do polskiej walki o pas. I chyba wtedy zamknę buzię paru osobom. Liczę na dwa lub trzy starcia i szansę walki o tytuł. Mam nadzieję, że uda się już w przyszłym roku - mówiła "Wyborczej" pod koniec ubiegłego roku Kowalkiewicz, jeszcze przed swoim debiutem w UFC.

Marzenia łodzianki spełniły się w stu procentach. Nie dość, że zawodniczka jest niepokonana w UFC (a także we wszystkich dziesięciu zawodowych walkach w MMA), to szansę starcia z Jędrzejczyk dostała już po trzech zwycięstwach w amerykańskiej federacji (przeciwko Randzie Markos, Heather Clark oraz Rose Namajunas). Choć olsztynianka długo przekonywała, że Kowalkiewicz nie jest gotowa, by skrzyżować rękawice z mistrzynią, ostatecznie zgodziła się i podpisała kontrakt. - Korzystaj z chwili, bo dałam ci szansę szybciej, niż się tego spodziewałaś. Przygotuj się na lekcję swojego życia - straszy łodziankę również niepokonana w zawodowym oktagonie Jędrzejczyk, która będzie faworytką walki.

Za starciem Polek był Dana White, prezydent UFC. Amerykanin już latem myślał o zorganizowaniu takiej walki. Chciał jednak, by odbyła się w Polsce. Jędrzejczyk zależało, by wystąpić na pierwszej, historycznej gali w Madison Square Garden.

Aktualnie Kowalkiewicz przebywa już w Nowym Jorku, gdzie przez kilka dni czekają ją obowiązki marketingowe. Następnie wróci do kraju i rozpocznie przygotowania do walki o pas. Otwarta sprzedaż biletów na galę rozpocznie się 30 września.