Hala na ŁKS będzie prezentem na Mikołajki? Umowa podpisana

05.10.2016 13:21
Wizualizacja hali sportowej przy al. Unii

Wizualizacja hali sportowej przy al. Unii (Materiały UMŁ)

- Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, halę będzie można otworzyć w Mikołajki 2017 roku - zapowiadają władze Łodzi. Umowa na budowę trzytysięcznego obiektu przy al. Unii została właśnie podpisana.
Miasto planuje zbudować przy al. Unii (z tyłu Atlas Areny) małą halę sportową na 3 tys. miejsc. Docelowo mają z niej korzystać m.in. siatkarskie i koszykarskie sekcje ŁKS-u, siatkarki Budowlanych, a być może także piłkarze ręczni. Początkowo koszty inwestycji oszacowano na 31,4 mln zł. Po otwarciu ofert w przetargu okazało się jednak, że pieniędzy jest za mało - najtańszą złożyło konsorcjum Mosty Łódź/SKB Development, które wyceniło swoje prace na 37,9 mln zł. Na dołożenie brakujących milionów musieli się zgodzić radni. Gdy to zrobili, można było rozstrzygnąć przetarg.

Hala na Mikołajki?

Oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło w środę. - Po postawieniu Atlas Areny, stadionu i boiska treningowego to kolejny etap budowy Centrum Sportu. Mała hala będzie jej bardzo ważnym elementem, gdyż posłuży nie tylko wielkim rozgrywkom światowym, lecz także lokalnym zespołom - podkreśla prezydent Hanna Zdanowska.

- Plac budowy jest już przygotowany. Nie ma żadnych przeszkód, by rozpoczynać roboty jak najszybciej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, halę będzie można otworzyć w Mikołajki przyszłego roku. Postaramy się, by tak było - dodaje Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.Wojciech Pater, dyrektor Mostów Łódź, cieszy się, że do podpisania umowy doszły w tym okresie. - Startujemy w dobrym momencie dla budowy, bo przed zimą. Zawsze dobrze jest rozpocząć prace żelbetowe właśnie w tym okresie. Dzięki temu można przeznaczyć cały przyszłoroczny sezon budowlany na roboty, które potrzebują dobrej pogody - ocenia Pater. I dodaje: - 14 miesięcy to niezbyt długi termin, ale podpisujemy tę umowę z pełną odpowiedzialnością. Będziemy robić wszystko, by zakończyć inwestycję w terminie.

Co z dofinansowniem?

Władze Łodzi liczą, że wciąż uda się otrzymać dofinansowanie od ministerstwa sportu. Inwestycja przy al. Unii jest wpisana na listę kluczowych przedsięwzięć, ale mimo to ministerstwo nie przeznaczyło w tym roku deklarowanych wcześniej ponad 10 mln zł. Nie oznacza to jednak, że do tego nie dojdzie. - Na ten moment nie otrzymaliśmy dofinansowania, ale tak jak prosi nas ministerstwo - będziemy składać wniosek ponownie w przyszłym roku. To, że inwestycja będzie w stoku, w żaden sposób nie wpływa na możliwość otrzymania środków - tłumaczy Zdanowska. - Hala jest na liście kluczowych projektów ministerstwa, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się je wreszcie pozyskać.

Łódź buduje obiekty sportowe. Koszt? Już prawie pół miliarda!


Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.
Jeśli chciałbyś nas zainteresować ciekawym tematem, pisz na: listy@lodz.agora.pl

Komentarze (2)
Hala na ŁKS będzie prezentem na Mikołajki? Umowa podpisana
Zaloguj się
 • qwertylodz

  Oceniono 22 razy 4

  To teraz zostanie juz tylko jedna umowa... na dobudowe trybun :)

  ŁKS KLUBEM ŁODZI JEST !

 • marvinp

  Oceniono 9 razy 1

  Z redaktora Bujalskiego to niezły prowokator. Przecież wiadomo, że Żydzi nie uznają Św. Mikołaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Łódź - Wyniki/Terminarz wydarzeń

»