Opóźnienia przy budowie centrum treningowego dla ŁKS. Już na starcie

TOMASZ STAA'CZAK

Dopiero po Nowym Roku zacznie się budowa nowoczesnego kompleksu przy ul. Minerskiej. Już na starcie jest trzymiesięczne opóźnienie.
Na inwestycję przy ul. Minerskiej Łódzki Klub Sportowy czeka od dawna. Pierwotnie miasto chciało przeznaczyć na budowę kompleksu prawie 8 mln zł, ale potencjalni wykonawcy wycenili wartość robót na ponad 12 mln zł. Rada Miejska dokonała więc zmian w budżecie i znalazła brakujące cztery miliony. Przetarg wygrała warszawska firma Tamex Obiekty Sportowe, a całość ma kosztować 12,176 mln zł. Na wykonanie inwestycji w systemie "zaprojektuj i zbuduj" ma 18 miesięcy od daty podpisania umowy. - Do końca lipca mają być gotowe projekty budowlane. Pierwsze łopaty będą wbite prawdopodobnie we wrześniu - deklarowała latem Małgorzata Belta, dyrektor biura ds. inwestycji. - Prace podzielone zostały na dwa etapy. Najpierw powstanie dwukondygnacyjny budynek socjalny z szatniami, a następnie zostaną wykonane pełnowymiarowe boiska: trawiaste, hybrydowe i sztuczne, oraz zadaszona trybuna dla 800 osób. Ponadto zamontowane zostanie oświetlenie o mocy około 300 luksów.

Podczas niedawnej wizyty na budowie ośrodka treningowego w parku 3 Maja, mającego służyć piłkarzom Widzewa, dyrektor Belta przyznała, że miasto wysłało niedawno pismo ponaglające do firmy Tamex, aby natychmiast przystąpiła do prac budowlanych. - Nie wiem nic o piśmie, a na razie nie ma żadnego zagrożenia terminu - tłumaczy Robert Burzyński, wiceprezes stołecznej firmy. - Wcześniej po prostu nie byliśmy w stanie wejść na budowę, bo nie były przygotowane wszystkie potrzebne dokumenty. Przede wszystkim brakowało uzgodnienia środowiskowego, które jest niezbędne do zaprojektowania boisk.

Burzyński dodaje, że jego firma musiała wykonać kompletny projekt wykonawczy, na który potrzeba czasu. - To skomplikowany projekt, dlatego nie były szans, aby wejść na plac budowy w tym roku. Jeśli ktoś liczył, że wejdziemy na budowę we wrześniu, był optymistą. 15 grudnia oddaliśmy projekty wykonawcze do akceptacji. Roboty zaczną się dopiero po Nowym Roku - deklaruje prezes Tameksu.

Według naszych informacji wykonawca ma już dwa pozwolenia na budowę. W tym roku na prace miasto przeznaczyło 4 mln zł.

Według naszego informatora, przyczyną opóźnienia nie był brak dokumentacji technicznej, ale przedłużające się negocjacje Tameksu z podwykonawcami. Wiceprezes stołecznej firmy jednak temu stanowczo zaprzecza. - Nie ma firmy, która wszystko robi od początku do końca. Absolutnie nie mamy żadnych problemów organizacyjnych - zapewnia Burzyński. Dodaje, że całość będzie gotowa do 20 października 2017 roku.

ŁKS nie ma szczęścia do miejskich inwestycji. Stadion nadal nie jest wykonany w 100 procentach, bo brakuje sky-boxów, łazienek, pomieszczeń gastronomicznych. Boisko treningowe przy al. Unii o nawierzchni hybrydowej zostało oddane z ponad półrocznym opóźnieniem. Jakby tego było mało, nie można z niego korzystać, kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni.

Komentarze (23)
Opóźnienia przy budowie centrum treningowego dla ŁKS. Już na starcie
Zaloguj się
 • loverewelka

  Oceniono 37 razy 17

  Pani Bełta jest kłamcą i oszustką, nie należy jej wierzyć w ani jedno słowo. Przykład ? Termin oddania stadionu Widzewa opóżniony o kilka miesięcy, a tak ładnie przed kamerami śpiewała, że wszystko bedzie terminowo zakonczone i oddane. Druga sprawa to jej kolejne kłamstwa na temat siatki na moskity jaka została zamontowana na stadionie Widzewa. Niby miała byc zamontowana na próbe i tylko na chwilę, a jest na stałe i już. Na maj zapowiadaja oddanie Łodzianki Widzewowi...tylko nie mówia na konkretnie który maj, 2017 czy 2019 roku. Nie ma co słuchac tego kłamliwego bełkotu, jedyne co można zrobic to cierpliwie czekac.

 • sajmon1909

  Oceniono 51 razy 13

  to było do przewidzenia...
  wszyscy czekają, czy akademia zacznie spłacać długi i dotrwa do wiosny...
  jeśli nie, nie będzie sensu inwestować w trupa i budowa się nie rozpocznie.

 • reaniimacjatrupa2015

  Oceniono 13 razy -3

  nieudolność urzędasów z UMŁ to norma, większą bandę nieudaczników można znaleźć tylko w PIS-e, bo tam prawie każdy to półgłówek, wszystkie inwestycje w mieście to porażki, zobaczymy jak długo będzie funkcjonował nowy dworzec Łódź-Fabryczna ??? może już wiosną wejdzie ekipa remontowa ?

 • whiteside08

  Oceniono 29 razy -9

  loverewelka a czy ja śmieciu powiedziałem czyj? Dla was to pewnie najlepiej jak by to był twój :)

 • braveran

  Oceniono 58 razy -10

  Trudno, ważne aby było! Powoli do przodu ŁKS wróci na fotel lidera Ekstraklasy!

 • whiteside08

  Oceniono 37 razy -15

  Zygmunt odstaw harnasia i widzewski moccny strzał :) to były trunki co? Piłeś śmieciu mocnego strzała, tak cię strzelił że do dziś myślisz że ktoś się śmieje z twoich marnych żartów :) ch... ci w dupe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX