Polonia Londyn - Kaposvar. Puchary w Bełchatowie, ale bez PGE Skry

PGE Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów (MAŁGORZATA KUJAWKA)

Po 23 latach angielska drużyna zgłosiła się do europejskich pucharów w siatkówce. Pierwszy mecz w roli gospodarza rozegra... w Bełchatowie.
IBB Polonia Londyn to nowy mistrz Anglii. Jak wskazuje nazwa, klub założyli Polacy, występuje w nim kilku naszych rodaków. Po sukcesie, jakim było pierwsze miejsce w kraju, szefowie postanowili zgłosić drużynę do europejskich pucharów. Po konsultacjach europejska federacja CEV przydzieliła Polonię tego pucharu Challange.

W pierwszej rundzie londyńczycy trafili na węgierski Fino Kaposvar. Na wyjeździe 0:3, ale będą gospodarzami rewanżu w hali Energia, ponieważ od kilku lat współpracują z PGE Skrą Bełchatów. - Na mecze ligowe w Londynie przychodzi po kilkuset kibiców, ale prezes Polonii chciałby zagrać u nas - opowiada Tomasz Koprowski, dyrektor ds. marketingu PGE Skry. Na początku na takie rozwiązanie nie chciał zgodzić się CEV, ale w końcu udało się przekonać jego szefów.

Polonia to drużyna amatorska, dlatego jej zawodnicy przylecieli do Bełchatowa w dwóch turach: pierwsi w piątek, a pozostali - w sobotę, po skończonej pracy. W składzie oprócz Polaków i Anglików są: Francuz, Grek, Bułgar, Słowak, Amerykanin, Irlandczyk i Rumun. Z trybun będą ich dopingować siatkarze PGE Skry Bełchatów.

IBB Polonia - Fino Kaposvar, niedziela, godz. 18Skomentuj:
Polonia Londyn - Kaposvar. Puchary w Bełchatowie, ale bez PGE Skry
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX