Sport.pl

Czy kibice ŁKS-u będą mogli obejrzeć mecz z Legią?

Jest szansa, że fani ŁKS-u obejrzą na żywo zaplanowany na ostatni weekend sierpnia mecz z Legią Warszawa
Ełkaesiacy swoje mecze w roli gospodarzy rozgrywają w Bełchatowie, bo stadion przy al. Unii jest w remoncie. W pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzyli się z Lechem Poznań. To spotkanie z trybun obejrzeć mogło tylko niespełna tysiąc kibiców, bo ŁKS nie miał zgody na organizację imprezy masowej. Nie wyraził na to zgody prezydent Bełchatowa, który otrzymał od policji negatywną opinię. Według niej było duże prawdopodobieństwo, że po meczu dojdzie do zamieszek.

Działacze ŁKS-u nie pogodzili się z tym i odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. To uchyliło decyzję prezydenta Marka Chrzanowskiego i wniosek klubu z al. Unii o wpuszczenie kibiców na kolejne mecze w Bełchatowie został skierowany do ponownego rozpatrzenia. - Komplet dokumentów dotarł już do magistratu - informuje Beata Kwiecińska-Piontos, rzecznik prasowy prezydenta Bełchatowa. - Czekamy teraz na nową opinię policji. Mam nadzieję, że otrzymamy ją jak najszybciej.

W ŁKS-ie mają nadzieję, że sprawa zakończy się happy endem. - W czasie meczu z Lechem nasi kibice zachowali się wzorowo i udowodnili, że obawy miejscowej policji były przesadzone. Liczymy, że teraz przedstawią pozytywną opinię i nasi kibice już w zdecydowanie większej liczbie obejrzą mecz z Legią - mówi Zbigniew Jędrzejewski, kierownik ds. bezpieczeństwa ŁKS-u. I dodaje: - Mam nadzieję, że najpóźniej na początku przyszłego tygodnia otrzymamy zgodę na organizację imprezy masowej.

W ŁKS-ie przede wszystkim nie mogą się jednak doczekać końca remontu stadionu przy al. Unii. Według planów ma się on zakończyć we wrześniu. W klubie liczą, że drużyna rozegra tam mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała w dziewiątej kolejce.

Więcej o: