T-Mobile Ekstraklasa. Pierwsze decyzje Michała Probierza: zmniejszenie kadry

Trener ŁKS-u Michał Probierz ma zamiar zmniejszyć kadrę pierwszego zespołu. Na razie nie chce podać nazwisk, ale prawdopodobnie kilku graczy trafi do Młodej Ekstraklasy.
Według naszych informacji, Probierz chce mieć na zajęciach najwyżej 23 zawodników, bo wtedy znacznie łatwiej jest prowadzić treningi. Tymczasem teraz kadra liczy aż 29 osób. - Nie ukrywam, że myślę o zmniejszeniu kadry - zdradza szkoleniowiec. Pierwsze zmiany można było zauważyć już w poniedziałek, kiedy ełkaesiacy mieli badania. Nie pojawił się na nich Damian Seweryn, który przed sezonem nie został zgłoszony nawet do Młodej Ekstraklasy, lecz później wrócił do kadry. 32-letni obrońca nie trenuje już jednak z pierwszym zespołem. Jego los podzielił Przemysław Kita, który latem został pozyskany z Włókniarza Pabianice. Kto będzie następny? - Żadnych nazwisk - mówi Probierz. W klubie spodziewają się jednak, że miejsce mogą stracić Adrian Olszewski, Szymon Salski, Artur Golański i Patryk Kubicki.

Jak już informowaliśmy, szefowie klubu nie wykluczają wzmocnienia drużyny jeszcze w rundzie jesiennej. Wciąż można sprowadzać piłkarzy, ale takich, którzy nie mają ważnego kontraktu. Według naszych informacji ŁKS szuka przede wszystkim wartościowego zawodnika na lewą obronę. Na razie grają na tej pozycji pomocnicy Bartosz Romańczuk i Marcin Kaczmarek. Obaj nie radzą sobie najlepiej.

Wczoraj trener Probierz zaaplikował swoim podopiecznym zajęcia w ośrodku sportowym Antoniego Ptaka w Gutowie Małym. To nowość, bo byli trenerzy - Andrzej Pyrdoł i Dariusz Bratkowski - o takim luksusie mogli tylko pomarzyć. - Wracamy na noc do domów, ale od rana znów mocno trenujemy w Gutowie - tłumaczy szkoleniowiec.