Kolejny turniej ŁKS Sphinx. Tym razem w Toruniu. I w znacznie silniejszym składzie

W poprzedni weekend koszykarze ŁKS Sphinx wystąpili w towarzyskim turnieju w Radomiu. W najbliższy czeka ich kolejny.
Przed tygodniem ŁKS zajął drugie miejsce w turnieju w Radomiu. Nie wystąpiło w nim kilku kontuzjowanych zawodników, w tym dwójka sprowadzonych latem Amerykanów - Kirk Archibeque i Jermaine Mallet. Obaj wyleczyli już jednak urazy i - podobnie jak Bartłomiej Szczepaniak - będą do dyspozycji Piorta Zycha w Toruniu. To oznacza, że w IX Memoriale Wojciecha Michniewicza nie zagra jedynie Michał Krajewski.

Pierwszym rywalem ŁKS będzie pierwszoligowa Rosa Radom, którą łodzianie pokonali już w Radomiu. Spotkanie to rozpocznie się w piątek o godz. 16. W sobotę i niedzielę ełkaesiaków czekają już mecze z drużynami z TBL. Najpierw ich rywalem będzie PBG Basket Poznań, a ostatniego dnia turnieju jedna z czołowych polskich drużyn - Trefl Sopot.

Sopocianie będą z pewnością najtrudniejszym przeciwnikiem ŁKS w dotychczasowych przygotowaniach. O klasie rywala niech świadczy chociażby to, że niedawno jego szeregi zasilił reprezentacyjny rozgrywający, Łukasz Koszarek.

Rozgrywki TBL rozpoczną się na początku października. Pierwszym rywalem ŁKS będzie Anwil Włocławek. Spotkanie to zostanie rozegrane w Atlas Arenie.