Trener ŁKS po porażce z Treflem: Niektórzy uwierzyli, że po wygranej z Anwilem będziemy grali o mistrzostwo

- Trochę zimnej wody na głowę trzeba nam wylać. Takie mecze, jak dzisiaj będą nam się przydarzały i musimy być na to przygotowani - uważa Piotr Zych. We wtorek prowadzony przez niego ŁKS przegrał z Treflem Sopot 65:87.
W pierwszym po 30 latach przerwy spotkaniu w ekstraklasie koszykarze z al. Unii wygrali sensacyjnie z Anwilem Włocławek. W kolejce nr 2 kolejnej sensacji już nie było, a ŁKS przegrał z Treflem Sopot 65:87. Porażka z najpoważniejszym kandydatem do odebrania złotych medali Asseco Prokomowi ujmy łodzianom z pewnością jednak nie przynosi. - Wygrał zespół bardziej doświadczony - podsumowuje porażkę Zych. - Nie chcę powiedzieć, że lepiej przygotowany, ale to, że połowa koszykarzy Trefla gra w reprezentacji, a do tego jest tam kilku bardzo dobrych graczy zagranicznych, było po prostu widać.

Mimo sporej przewagi gości w trzeciej kwarcie ŁKS zmniejszył straty do pięciu punktów. Czego zabrakło gospodarzom, by dogonić rywali? - Dla Trefla takie mecze to bułka z masłem, dla nas to dopiero drugie spotkanie w ekstraklasie. Jeszcze rok temu biegaliśmy po parkietach pierwszej ligi, a dwa lata temu niektórzy grali w drugiej lidze. W związku z tym trudno oczekiwać, że w każdym meczu na poziomie ekstraklasy - i z takim przeciwnikiem - będziemy sobie idealnie radzili - tłumaczy Zych.

I dodaje: Trochę zimnej wody na głowę trzeba nam wylać, bo niektórzy po wygranej z Anwilem chyba uwierzyli, że będziemy grali o mistrzostwo Polski. Koszykówka jest specyficzną dyscypliną i pewnych rzeczy oszukać się nie da. Będziemy walczyli w każdym spotkaniu, ale takie mecze, jak dzisiejszy będą się nam przydarzały i musimy być na to przygotowani. Mam nadzieję, że przynajmniej kibice byli zadowoleni z tego, że zobaczyli kilku reprezentantów Polski i parę fajnych akcji, również w naszym wykonaniu.

W najbliższy weekend koszykarze ŁKS będą pauzować. Następny mecz rozegrają dopiero w przyszłą środę, gdy zmierzą się na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański.