Kolejna porażka ŁKS. Tym razem z Treflem

Koszykarze z al. Unii zebrali w Trójmieście lekcję koszykówki.
Mecz beniaminka ekstraklasy z trzecim w tabeli Treflem od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy zdobyli pierwszych 11 punktów. Gdy chwilę później sopocianie prowadzili 17:2, kibice ŁKS-u mogli zacząć obawiać się kompromitacji. Dość nieoczekiwanie goście drugą kwartę zaczęli jednak kapitalnie i w jej połowie zmniejszyli straty do zaledwie sześć punktów (21:27). Niestety, na tym zryw łodzian się skończył, a Trefl ponad 20-punktową przewagę (50:28) osiągnął jeszcze przed przerwą.

W drugiej połowie Trefl spuścił nieco z tonu i spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń.

Główną przyczyną porażki ŁKS-u była fatalna skuteczność w rzutach za trzy punkty (2/14) i kompletnie przegrana na tablicach (9-25).

Dla ełkaesiaków przegrana w Sopocie była trzecią z rzędu. Po 14. kolejkach drużyna z al. Unii zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce.

Trefl - ŁKS 89:71

Kwarty: 25:9, 25:19, 17:20, 22:23

ŁKS: Kalinowski, Dłuski po 14, Szczepaniak 12, Kenig 11, Trepka 7, Sulima 5, Krajewski, Malesa po 3, Bartoszewicz 2, Salamonik, Holmes.

Grand Prix Kobiet w Atlas Arenie! Zobacz, jakie piękne siatkarki przyjadą do Łodzi [GALERIA]