Dziś wyjaśni się przyszłość stadionu miejskiego. Czy radni dołożą 16 mln zł?

W środę rano rozpoczęła się sesja rady miejskiej w Łodzi. Jednym z jej najważniejszych punktów będzie głosowanie nad dofinansowaniem budowy stadionu miejskiego.
POLECAMY! Szefowie ŁKS ujawnili plan naprawczy. Jeśli nie zostanie zrealizowany, klub UPADNIE!

Do końca 2013 r. przy al. Unii ma powstać 3-tysięczna hala i 16,5-tysięczny stadion. Żeby móc rozpocząć prace budowlane najpierw trzeba jednak rozstrzygnąć przetarg. By tak się stało, inwestycję trzeba dofinansować o blisko 16 mln zł - z 207 do 223 mln zł. Dzięki temu w budżecie miasta będzie zapisana kwota wystarczająca do wyłonienia zwycięzcy przetargu (najniższa złożona oferta wynosi 218 mln zł).

Wszystko zależy teraz od decyzji radnych, którzy muszą się zgodzić na wzrost kosztów budowy obiektu. W poniedziałek projekt zmian w budżecie pozytywnie zaopiniowała komisja sportu. "Za" było troje radnych, "przeciw" dwóch, a czworo wstrzymało się od głosu.

Najważniejsze decyzje zapadną jednak na dzisiejszej sesji, na której odbędzie się głosowanie nad zmianami w budżecie. Jeżeli większość radnych byłaby przeciwna, przetarg na budowę stadionu i hali trzeba byłoby rozpisać ponownie. Taka możliwość jest jednak czysto teoretyczna i już teraz jest niemal przesądzone, że brakujące pieniądze się znajdą.

Nie tylko PGE i Pepsi Arena, ale też Estadio da Gruz i Kurnik. Zobacz najbrzydsze stadiony ekstraklasy [ZDJĘCIA]