Kolejna wysoka porażka ŁKS. Tym razem z Kotwicą

W ostatnim tegorocznym meczu koszykarze ŁKS przegrali w Kołobrzegu z Kotwicą.
Nieoczekiwanie początek meczu w Kołobrzegu należał do łodzian, którzy pod koniec pierwszej kwarty po trójce Michała Krajewskiego wygrywali 21:12. Niestety, już w połowie drugiej kwarty gospodarze odrobili straty i dzięki serii 14 punktów z rzędu prowadzili 28:26. Kilkupunktowa przewaga Kotwicy utrzymywała się również przez całą trzecią kwartę.

O wysokiej porażce ŁKS zadecydowało dopiero ostatnie dziesięć minut, w których drużyna z Kołobrzegu kompletnie zdominowała wydarzenia na boisku. Kotwica zdobyła w tym czasie aż 33 punkty, dzięki czemu zakończyła spotkanie z niemal 30-punktową przewagą nad łodzianami.

Dla drużyny Piotra Zycha była to szósta porażka z rzędu. Wygrana Politechniki Warszawskiej z PBG Basketem Poznań sprawiła, że ŁKS zakończy rok na ostatnim miejscu w tabeli.

Kotwica - ŁKS 85:58

Kwarty: 14:21, 25:12, 13:14, 33:11

ŁKS: Dłuski 16, Krajewski 12, Szczepaniak 10, Malesa 8, Sulima 6, Kalinowski 3, Kenig 2, Salamonik 1, Trepka, Bartoszewicz

Kotwica: Holmes 24, Brandwein 18, Harriss 13, Sapp 6, Rduch 6, Djurić 5, Kwiatkowski, Kęsicki po 4, Diduszko 3, Wichniarz 2, Bajtus, Złoty