ŁKS przegrywa z Zastalem. Kompromitacja w drugiej połowie

Koszykarze z al. Unii przegrali dziewiąty mecz z rzędu. Tym razem ich katem okazał się Zastal Zielona Góra, który w drugiej połowie ośmieszył wręcz łodzian.
Jesteś kibicem i jesteś z Łodzi? Musisz zostać fanem Facebooka Łódź - Sport.pl »

Chyba tylko niepoprawni optymiści mogli wierzyć, że po przegraniu ośmiu kolejnych spotkań czerwona latarnia rozgrywek będzie w stanie przeciwstawić się zajmującemu szóste miejsce Zastalowi. Początek meczu to potwierdził, a łodzianie dziesięcioma punktami (7:17) przegrywali już po upływie siedmiu minut. Chwilę wcześniej bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał Michał Krajewski. Wbiegający pod kosz rozgrywający ŁKS źle ustawił nogę i z okrzykiem bólu upadł na parkiet. Do akcji musiała wkroczyć karetka, która przewiozła Krajewskiego do szpitala.

Po wznowieniu gry Zastal przez kolejnych dziesięć minut utrzymywał bezpieczną przewagę. W połowie drugiej kwarty ełkaesiacy zanotowali jednak serię ośmiu punktów z rzędu, dzięki czemu zmniejszyli straty do pięciu punktów. Niestety, na więcej stać ich nie było. Tradycją bowiem stało się już, że w pewnym momencie meczu koszykarze ŁKS-u tracą kilka punktów z rzędu, po których walcząca drużyna zamienia się w drużynę zagubioną i kompletnie rozbitą. Nie inaczej było i tym razem, a postawę łodzian w drugiej połowie można nazwać tylko w jeden sposób - KOMPROMITACJA, Od połowy trzeciej kwarty i wyniku 41:46 ŁKS zdobył zaledwie 18 punktów, tracąc przy tym aż 45...

ŁKS - Zastal 59:91

Kwarty: 13:24, 22:18, 8:18, 16:31

ŁKS: Salamonik 13, Bartoszewicz 11, Trepka, Szczepaniak po 9, Sulima 6, Dłuski 4, Krajewski 3, Malesa, Kalinowski po 2, Kenig

Zastal: Hodge 26, Dłoniak 17, Chanas 16, Mirković 14, Archibeque 8, Flieger 5, Rajewicz 3, Stelmach 2, Chodkiewicz, Matczak, Sroka

Rok Skry Bełchatów, najlepszej siatkarskiej drużyny w Polsce. Siódmy tytuł i "złote" rozczarowanie