Były reprezentant z korupcyjną przeszłością w ŁKS. Trener: "Proszę nas nie oceniać"

Wojciech Łobodziński jest pierwszym piłkarzem, który podpisał kontrakt z klubem z al. Unii. 29-letni boczny pomocnik ostatnio występował w Wiśle Kraków, ale od kwietnia nie grał w piłkę.
POLECAMY! Antydziesiątka 2011, czyli kto zrobił najgorszą reklamę sportowi w Łódzkiem

O Łobodzińskim ostatnio było głośno z powodów pozasportowych. Były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz, Wisły Płock, Zagłębia Lubin i Wisły jest wicemistrzem Europy do lat 16 i mistrzem do lat 18. W pierwszej reprezentacji Polski rozegrał 23 mecze i strzelił dwa gole. Podczas Euro w 2008 roku wystąpił we wszystkich spotkaniach. Rok temu prokuratura zarzuciła mu udział w korupcji. Chodzi o spotkania w pierwszej lidze oraz jedno - z Cracovią - w ekstraklasie. Szefowie Wisły zareagowali bardzo szybko, odsuwając byłego reprezentanta od zespołu, a w lipcu rozwiązali z nim kontrakt. Od tej pory był bezrobotny i podobno ćwiczył indywidualnie.

Zawodnik zgodził się dobrowolnie poddać karze. Propozycję wyroku (1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny) zaakceptowała już prokuratura, teraz pozostało tylko poczekać na decyzję sądu.

W poniedziałek Łobodziński podpisał kontrakt z ŁKS-em. - Nie jestem sędzią moralnym - mówi o nowym zawodniku trener Ryszard Tarasiewicz. - Mnie potrzebny jest zawodnik, który pomoże klubowi. Nie ukrywam, że jesteśmy w sytuacji podbramkowej, dlatego proszę nas nie oceniać.

Łobodziński to prawy pomocnik o świetnych warunkach fizycznych (ma 188 cm wzrostu). Ma pojawić się o godz. 9.30 na dzisiejszym treningu drużyny, pierwszym w tym roku. Jak już zapowiadaliśmy, innymi nowymi twarzami w ekipie będą Paweł Sasin (wczoraj rozwiązał kontrakt z Wartą Poznań) i Piotr Koman (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Nie pojawi się za to Ivan Udarević, stoper Floty Świnoujście. ŁKS interesuje się też bramkarzem Śląska Wrocław Krzysztofem Żukowskim (27 lat).

Żewłakow, Ljuboja, Frankowski, Kosowski, Stilić - byli i obecni reprezentanci i gwiazdy ligi już zimą do wzięcia!