ŁKS "robi porządki". Dziesięciu piłkarzy odsuniętych do Młodej Ekstraklasy! Mięciel, Bykowski, Adamski, Szałachowski...

Piłkarze ŁKS rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Najważniejszą informacją dnia było odsunięcie od pierwszej drużyny aż dziesięciu zawodników.
POLECAMY! Żewłakow, Ljuboja, Frankowski, Kosowski, Stilić - byli i obecni reprezentanci i gwiazdy ligi już zimą do wzięcia!

Pierwsze noworoczne spotkanie drużyny rozpoczęło się od 45-minutowej odprawy ze sztabem trenerskim i dyrektorem sportowym Jarosławem Dziedzicem. Pierwszy trening został podzielony na dwie części - zawodnicy najpierw biegali w parku na Zdrowiu, a potem przez około pół godziny rozciągali się w hali.

Po zakończeniu treningu szkoleniowcy ogłosili listę zawodników, którzy będą od jutra trenowali z pierwszym zespołem. Podano również listę piłkarzy, którzy ćwiczyć będą z zespołem Młodej Ekstraklasy. Znalazło się na niej aż dziesięć nazwisk! Od jutra z drużyną ME będą ćwiczyć Marcin Mięciel, Sebastian Szałachowski, Pavle Velimirović, Tomasz Nowak, Maciej Bykowski, Marcin Adamski, Artur Gieraga, Artur Golański, Przemysław Kita i Patryk Kubicki.

Dwaj pierwsi byli podstawowymi piłkarzami ŁKS w rundzie jesiennej - Szałachowski był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny (cztery gole), a Mięciel zdobył zwycięskiego gola w derbach Łodzi. Velimirović przez większość rundy był podstawowym bramkarzem, a na boisku dość często pojawiali się także Nowak i Bykowski.

POLECAMY! Najlepsze i najgorsze transfery w Widzewie i ŁKS. Kto zachwycił, a kto zawiódł

Dlaczego piłkarze zostali odsunięci od drużyny? Klub oficjalnej przyczyny nie podał. Można się jednak domyśleć, że spora część z nich nie zgodziła się na obniżenie kontraktów. Przypomnijmy, że by ratować ŁKS szefowie klubu postanowili wprowadzić w życie plan naprawczy, który polega na obniżeniu zarobków wszystkim pracownikom.

Z pierwszą drużyną trenować będą za to trzej nowi gracze - Wojciech Łobodziński, Paweł Sasin i Piotr Koman. Dwaj pierwsi podpisali już umowy z ŁKS. Oprócz nich pod okiem Ryszarda Tarasiewicza będą przygotowywać się Marcin Kaczmarek, Piotr Klepczarek, Dariusz Kłus, Rafał Kujawa, Michał Łabędzki, Adrian Olszewski, Agwan Papikyan, Wołodia Papikyan, Radosław Pruchnik, Bartosz Romańczuk, Marek Saganowski, Szymon Salski, Damian Seweryn, Marcin Smoliński, Cezary Stefańczyk, Robert Szczot i Bogusław Wyparło.

Grand Prix Kobiet w Atlas Arenie! Zobacz, jakie piękne siatkarki przyjadą do Łodzi [GALERIA]