Wojciech Łobodziński: "W ŁKS chciałbym wyjść na prostą"

- Wierzę, że w ciągu miesiąca wrócę do dawnej, dobrej formy. Najważniejsze, że nie przytyłem - mówi Wojciech Łobodziński, nowy piłkarz ŁKS.
POLECAMY! Siatkarze PGE Skry jak brazylijscy piłkarze [WIDEO]

Rozmowa z Wojciechem Łobodzińskim *

Jerzy Walczyk: Dlaczego wybrał pan ŁKS?

Wojciech Łobodziński: Bo to drużyna z ekstraklasy.

Ale w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje 16 drużyn, a pan akurat wybrał klub, który przeżywa bardzo duże kłopoty.

- Sprawy finansowe nie miały żadnego znaczenia. Liczył się tylko aspekt sportowy, a moim zdaniem drużyna posiada spory potencjał. Uważam, że spokojnie utrzyma się w ekstraklasie, dlatego zdecydowałem się na podpisanie nawet rocznego kontraktu.

Nie było pana ponad rok w zawodowej piłce. Brakowało gry?

- Korciło mnie strasznie, aby szybko wrócić na boisko. Przez pewien czas nawet trenowałem z Miedzią Legnica, ale później ćwiczyłem indywidualnie.

Przyjście do ŁKS to akt desperacji, aby za wszelką cenę wrócić do piłki?

- Absolutnie nie. Gdybym miał patrzeć w takim aspekcie, to mógłbym wrócić już znacznie szybciej. Miałem propozycje z klubów pierwszoligowych oraz z zagranicy. Nie były one jednak na tyle konkretne, aby wyjechać z Polski. Wszystko było na zasadzie zapytań, domysłów i sygnałów od menedżerów. Mnie przede wszystkim zależało na aspekcie sportowym, dlatego wybrałem ŁKS.

Kto zadzwonił pierwszy. Pan, czy szefowie ŁKS?

- Pierwszy sygnał nastąpił ze strony działaczy. Decyzja zapadała bardzo szybko. Wierzę, że w ciągu miesiąca wrócę do dawnej, dobrej formy. Najważniejsze, że nie przytyłem.

Jest szansa, że w ŁKS zostanie pan na dłużej?

- Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Podpisałam kontrakt na rok, bo wierze, że jesienią znów zagramy w ekstraklasie. Liczę, że odzyskam tutaj formę. Mam niecałe 30 lat, dlatego przede mną jeszcze dużo grania. Zdaję sobie sprawę, że znalazłem się na życiowym zakręcie, dlatego potrzebuję teraz dużo treningu i spokoju. Nie ukrywam, ze chciałbym w Łodzi wyjść na prostą.

* Wojciech Łobodziński od poniedziałku jest zawodnikiem ŁKS. Wcześniej występował w Zawiszy Bydgoszcz, Wiśle Płock, Zagłębiu Lubin i Wiśle Kraków. Jest byłym reprezentantem Polski i uczestnikiem mistrzostw Europy w 2008 roku w Austrii i Szwajcarii.

Żewłakow, Ljuboja, Frankowski, Kosowski, Stilić - byli i obecni reprezentanci i gwiazdy ligi już zimą do wzięcia!