Nowy skład, stary wynik - wysoka porażka ŁKS z Siarką

W 23. kolejce Tauron Basket Ligi koszykarze ŁKS przegrali na wyjeździe z Siarką Jezioro. Dla łodzian porażka w Tarnobrzegu była 11 z rzędu.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Widzewie i ŁKS-ie tylko na Facebooku Łódź - Sport.pl »

W ostatnim czasie w drużynie z al. Unii zaszło wiele zmian. Do trójki Amerykanów, która odeszła z ŁKS już kilka tygodni temu, dołączyli niedawno Dariusz Kalinowski i Marcin Salamonik (obaj nowe kluby znaleźli w pierwszej lidze). W miejsce tej piątki ŁKS pozyskał trzech nowych koszykarzy - Jarosława Zyskowskiego Juniora, Amerykanina Brocka Gillespiego (zastąpił kontuzjowanego Michała Krajewskiego) oraz Michała Michalaka. Ten ostatni w 2009 r. był kapitanem reprezentacji Polski, która została wicemistrzem świata do lat 17.

To właśnie dzięki niesamowitej grze 19-letniego Michalaka ŁKS przez większość pierwszej połowy utrzymywał się blisko faworyzowanej Siarki. Wychowanek klubu z al. Unii zdobył dla swojej drużyny aż 20 z pierwszych 26 punktów! Dzięki temu na początku drugiej kwarty ełkaesiacy przegrywali z gospodarzami zaledwie trzema punktami (26:29). Gdy kolejnych 12 punktów zdobyła jednak Siarka stało się jasne, że niespodzianki w Tarnobrzegu nie będzie.

ŁKS co prawda starał się odrobić straty rzutami z dystansu, ale łodzianie grali w tym elemencie bardzo nieskutecznie - w drugiej kwarcie w koszu wylądowała zaledwie jedna z dziewięciu trójek. Podczas gdy wśród gości pudłowali Bartłomiej Szczepaniak, Gillespie czy Filip Kenig, w Siarce niemal wszyscy regularnie trafiali (do przerwy J.T. Tiller zdobył 13 punktów, LaMarshall Corbett 12, a Josh Miller i Marek Piechowicz po 9). Jednocześnie gospodarze umiejętnie wyłączyli z gry największe zagrożenie ze strony ŁKS, czyli Michalaka (31 punktów w całym spotkaniu!), którego po popisie w pierwszej części meczu dokładnie pilnowali.

Gospodarze 20-punktowe prowadzenie osiągnęli w połowie trzeciej kwarty (66:46), a pod koniec meczu dzięki kolejnej serii punktów ich przewaga przekroczyła już 30 oczek.

Ostatecznie mecz zakończył się przegraną ŁKS 76:105. Dla podopiecznych Piotra Zycha była to 11 porażka z rzędu. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej ełkaesiacy zmierzą się w Łodzi z AZS Politechniką Warszawską.

Siarka Jezioro - ŁKS 105:76

Kwarty: 27:22, 29:19, 24:17, 25:18

Siarka Jezioro: Corbett 23, Tlller 19, Piechowicz 17, Miller 14, Barycz, Doaks po 9, Wyka, Karnowski po 5, Rabka, Aniszewski po 2, Waski.

ŁKS: Michalak 31, Sulima 10, Bartoszewicz, Szczepaniak, Zyskowski, Gillespie po 6, Malesa 5, Dłuski, Trepka, Kenig po 2.