Tomasz Arteniuk nowym trenerem ŁKS. "Bo ma wizję"

Następcą Ryszarda Tarasiewicza w ŁKS będzie były trener Olimpii Elbląg
Młoda Ekstraklasa jak kolonia karna. Zsyłani do niej Mięciel, Adamski, Madera, Smolarek, Wawrzyniak...

Arteniuk pojawił się na sobotnim sparingu ŁKS z OKS 1945 Olsztyn. Oglądał grę razem z Jarosławem Turkiem, przewodniczącym rady nadzorczej spółki. We wtorek kontrakt z klubem z al. Unii rozwiązał Ryszard Tarasiewicz. - Nie było nas już na niego stać - argumentowali szefowie ŁKS. - Skoro oszczędzamy na piłkarzach, to musimy także na trenerze - wyjaśniał Filip Kenig, właściciel klubu.

Jak się dowiedzieliśmy, nowego szkoleniowca wybierano spośród trzech kandydatów: Arteniuka, Dominika Nowaka (były trener KS Polkowice) i Marka Chojnackiego. Wybrano tego pierwszego, który jesienią został zwolniony z pierwszoligowej Olimpii Elbląg, w której w trakcie sezonu zastąpił Grzegorza Wesołowskiego. Wcześniej pracował m.in. Kotwicy Kołobrzeg. - Przekonał nas tym, że ma wizję drużyny - mówi portalowi lodz.sport.pl Kenig.

Jeden z byłych podopiecznych Arteniuka mówi nam, że nowy szkoleniowiec ŁKS "ma bardzo dobry warsztat trenerski, ale ciężko się z nim współpracuje". O tym, czy tak faktycznie jest, przekonamy się już wkrótce

Arteniuk ma pojawić się w Łodzi w środę wieczorem. Jeśli ustali wszystkie szczegóły kontraktu, w czwartek poprowadzi zajęcia.

Grand Prix Kobiet w Atlas Arenie! Zobacz, jakie piękne siatkarki przyjadą do Łodzi [GALERIA]