Sensacyjna wygrana koszykarzy ŁKS z Polpharmą!

W środowym meczu Tauron Basket Ligi podopieczni Piotra Zycha odnieśli sensacyjne zwycięstwo nad Polpharmą Starogard Gd. Dla koszykarzy ŁKS Łódź była to pierwsza ligowa wygrana po 14 kolejnych porażkach.
O wskazanie faworyta środowego meczu było bardzo łatwo. Przed meczem z Polpharmą ŁKS ostatni raz cieszył się z wygranej w połowie listopada, a od tamtej pory przegrał 14 kolejnych spotkań. W tym czasie został rozbity m.in. właśnie przez Polpharmę, która wygrała w Łodzi aż 33 punktami (86:53). Trudno więc było oczekiwać, by w Starogardzie wynik ten był inny.

A jednak skazywanym na porażkę koszykarzom ŁKS udało się sprawić sensację. Spotkanie z Polpharmą od początku było bardzo wyrównane. Gdy na początku trzeciej kwarty gospodarze osiągnęli sześciopunktową przewagę (46:40) wydawało się jednak, że wszystko skończy się zgodnie z planem. Od wyniku 50:44 łodzianie zdobyli jednak dziewięć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 53:50. Co prawda na początku czwartej kwarty Polparhma zdołała odrobić straty, ale po kolejnych sześciu punktach z rzędu ŁKS prowadził 68:61 i przewagi tej nie roztrwonił już do końca.

Polpharma - ŁKS 73:79

Kwarty: 20:20, 22:19, 14:18, 17:22

ŁKS: Dłuski 29, Sulima 15, Szczepaniak 11, Trepka 8, Michalak 8 - Zyskowski 7, Bartoszewicz 1, Kenig.